ΜΠΡΙΝΕ

2 - 3 11-09-21

ΑΑΛΕΣΟΥΝΤ

Για τον αγώνα ΜΠΡΙΝΕ-ΑΑΛΕΣΟΥΝΤ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 02:56 11/09/21
1.70

Ακόμα μία ήττα, στο 1-2 κόντρα στη Στιόρνταλς (1-0/31’, 1-1/37’, 1-2/81’). Στις λεπτομέρειες κρίθηκε η αναμέτρηση, δεν ξεχώρισε αγωνιστικά κάποια ομάδα, σκόρερ της ο φορ Χόλταν (16/5).

Το μαγικό ξεκίνημα στη σεζόν μοιάζει με μακρινή ανάμνηση και πλησιάζει επικίνδυνα προς τη ζώνη του υποβιβασμού. Έξι ήττες στα τελευταία εφτά (0-1-6), με τις εμφανίσεις της να είναι κατά κύριο λόγο αρνητικές, δείχνει δυσλειτουργική και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Κάκιστο λοιπόν το κλίμα στις τάξεις της, ψάχνει επειγόντως μια μεγάλη νίκη ψυχολογίας.

Αμφίβολος ο στόπερ Μπάλντβινσον (13/0).

Έφτασε άνετα στους τρεις βαθμούς κόντρα στη Ράουφος, με σκορ 4-2 (1-0/5’, 2-0/23’, 3-0/28’, 3-1/43’, 3-2/59’, 4-2/62’). Χαλάρωσε λίγο μετά το 3-0, σοβαρεύτηκε όμως όταν η αντίπαλός της μείωσε το σκορ και καθάρισε το τρίποντο, έχασε και πέναλτι στο τέλος του αγώνα (90+3’).

Ξέσπασε επιθετικά μετά από δύο κακές εμφανίσεις παραγωγικά και μπήκε ξανά στον… ίσιο δρόμο. Αγνοεί την ήττα εδώ και δέκα αναμετρήσεις και πλησιάζει σιγά σιγά τη δυάδα, ενώ η προσθήκη του κεντρικού χαφ Μπάρμεν, ενός παίκτη με μεγάλη ποιότητα και εμπειρία από την Eliteserien, υπόσχεται ακόμα καλύτερες μέρες για την Ααλεσούντ. «Συνολικά, ήταν ένα θετικό μεταγραφικό παράθυρο για εμάς. Πιστεύουμε πως ενισχυθήκαμε» δήλωσε ο αθλητικός διευθυντής της ομάδας, Μέλαντ.

Πλήρης. Αλλάζει τα δεδομένα η προσθήκη του ποιοτικού κεντρικού χαφ Μπάρμεν από την Μπραν.

Σε τραγική κατάσταση η Μπρίνε, μετρά εφτά αγώνες χωρίς νίκη. Σαφέστατα ανώτερη η Ααλεσούντ, δίκαιο φαβορί στο σετ, όχι όμως σε τέτοια τιμή (κοντά στο 1,80), δεν έχει πείσει εκτός έδρας, ενώ και η Μπρίνε καίγεται για βαθμούς. Πάσο.

Έχει σιγήσει επιθετικά η Μπρίνε μετά το εκρηκτικό της ξεκίνημα στη σεζόν, μόλις τρία γκολ στα τελευταία πέντε εντός της. Ικανή για ξεσπάσματα η Ααλεσούντ, στερείται όμως σταθερότητας μακριά από το σπίτι της και έχει αρκετά παιχνίδια στο ενεργητικό της όπου δυσκολεύτηκε επιθετικά. Παίζεται το Under 2,5 στο 2,02 της Stoiximan.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα