ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ - ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ (20/5/19, 20:00)

ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ

0 - 2 20-05-19

ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ

Για τον αγώνα ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ-ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 02:50 20/05/19

1
2

Μέτρια εμφάνιση με την Φρέι εκτός, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Ξεκίνησε ιδανικά, καταφέρνοντας να προηγηθεί μόλις στο 8’. Κινητική στο πρώτο, μουδιασμένη στο δεύτερο, πιέστηκε, γλύτωσε σε αρκετές περιπτώσεις από την ισοφάριση όχι όμως και στο 81’.

Απογοητεύει μέχρι στιγμής παρά τις μεγάλες προσδοκίες πριν την έναρξη της φετινής σεζόν. Παρότι στον πάγκο της έχει τον έμπειρο Μπγιόρκνεχουε δεν μπορεί να βρει ισορροπία στο παιχνίδι της με τις πέντε ήττες σε οκτώ αγώνες να φέρνουν την δυσαρέσκεια στον κόσμο της.

Αμφίβολος ο βασικός αμυντικός Πέρσον (6/0).

Πέτυχε σημαντική νίκη στο γειτονικό ντέρμπι με την Εστερ με 2-0 και ανέκτησε ψυχολογία.

Είχε εύκολο απόγευμα, χωρίς να συναντίσει ιδιαίτερες δυσκολίες μέσα σε πέντε λεπτά καθάρισε την υπόθεση (31’, 36’) με δυο προσωπικά τέρματα του νεαποκτηθή φορ από την Γκάις, Χαμίντοβιτς. Είχε τον πλήρη έλεγχο και τα ενενήντα λεπτά, κινδύνευσε ελάχιστα, ενώ αν ήταν πιο εύστοχη θα μπορούσε να αυξήσει τον δείκτη του σκορ.

Πολύ σημαντική νίκη για ψυχολογικούς και βαθμολογικούς σκοπούς, ωστόσο δεν είναι αρκετή για να βελτιώσει την συνολική της, μέτρια εικόνα. Τεχνικό τιμ και φίλοι της ομάδας ευελπιστούν να χτίσει πάνω στην ισοπαλία με την Εργκριτε και σε αυτή την νίκη ένα σερί αήττητων αγώνων που θα την φέρει κοντά στην κορυφή.