ΝΑΣΙΟΝΑΛ

2 - 0 02-04-21

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Για τον αγώνα ΝΑΣΙΟΝΑΛ-ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 13:24 01/04/21
2.20

Χαμένη ευκαιρία για τη Νασιονάλ να βρεθεί πιο κοντά στην κορυφή της βαθμολογίας το εντός έδρας 1-1 κόντρα στην 12 ντε Οκτούμπρε, σε ένα ματς όπου οι παίκτες του τεχνικού Λόπες πλήρωσαν τη φλυαρία που επέδειξαν στα αντίπαλα καρέ, αποτυγχάνοντας να αξιοποιήσουν αριθμητικό πλεονέκτημα για σχεδόν ένα ημίχρονο. Επανέρχεται ο αρχηγός/χαφ Ριβέρος (7/0).

Αξιόμαχη παρουσία, μέγιστο πάθος και απάντηση στους επικριτές της το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στην πρωτοπόρο Λιμπερτάδ για την Γκουαρανί, η οποία τερμάτισε ένα εφιαλτικό σερί πέντε ηττών για όλες τις διοργανώσεις, δεν λύγισε όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ, αντέδρασε, βρήκε την ισοφάριση λίγο πριν το φινάλε, ενώ ήταν αυτή που δικαιούταν κάτι παραπάνω από αυτό το ματς.

Εξαιρετικά ενδιαφέρον ματς, με τη Νασιονάλ να είναι πάντα σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο από την αρχή της σεζόν, ενώ η Γκουαρανί έβγαλε σφυγμό με την ισοπαλία που απέσπασε στην έδρα της πρωτοπόρου Λιμπερτάδ. Λεπτές οι ισορροπίες, περιμένουμε να κρίνεται στις λεπτομέρειες και θα ρισκάρουμε με την ισοπαλία σε απόδοση 3.15 στη Novibet.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Χαμηλά πληρώνει το πιθανό αμφίσκορο, ορθά αποτυπωμένες οι πιθανότητες στο σετ Under/Over 2.5, δεν προκύπτει επιλογή και δεν θα σταθούμε σε κάποιο ποντάρισμα στα στοιχήματα που αφορούν τα γκολ.

Νασιονάλ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΝΤΑΜΕΡΙΚΑΝΑ

Γκουαρανί

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Α' ΠΑΡΑΓΟΥΑΗΣ 2011 5 - 2, 2 - 1 2012 1 - 2, 1 - 1 2013 2 - 2, 0 - 2 2014 0 - 1, 2 - 6 2015 0 - 4, 3 - 4 2016 1 - 1, 2 - 1 2017 0 - 4, 1 - 2 2018 0 - 0, 3 - 0 2019 0 - 2, 0 - 2 2020 1 - 2, 0 - 0