ΝΑΒΑΛΚΑΡΝΕΡΟ - ΓΡΑΝΑΔΑ (28/1/21, 20:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΝΑΒΑΛΚΑΡΝΕΡΟ

0 - 6 28-01-21

ΓΡΑΝΑΔΑ

Για τον αγώνα ΝΑΒΑΛΚΑΡΝΕΡΟ-ΓΡΑΝΑΔΑ γράφει ο Παναγιώτης Τράγος Ημερομηνία: 04:30 28/01/21

1
2

*Τεχνητό τερέν.
*Πιθανότατα εκ νέου 420 θεατές όπως με την Εϊμπαρ.
*Μονό ματς για τους «16» του κυπέλλου Ισπανίας, με παράταση και πέναλτι αν χρειαστεί.

Μεθυσμένη από την πρόκριση στο κύπελλο με την Εϊμπάρ έκανε δύο σερί γκέλες στο πρωτάθλημα, την Τετάρτη 1-1 εντός με την Ρέγες και την Κυριακή με ήττα 3-1 από την Λας Ρόθας εκτός. Κακή εμφάνιση, πολύ κακή βασικά, κινδυνεύει πλέον η θέση της στην πρώτη τριάδα στον όμιλο, είναι χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα από την 1η Νοεμβρίου.

Αυτό θα είναι το 4ο παιχνίδι για τους Μαδριλένους σε 11 μέρες, δεν το λες και εύκολη υπόθεση για ομάδα της 3ης κατηγορίας με το περιορισμένο σε μέγεθος και ποιότητα ρόστερ (αν και δεν έχει λίγους παίκτες).

Εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Ντάνι Γκόμεθ και ο επιθετικός Δε Μιγκέλ.

Είχε πέσει για ύπνο στο πρώτο ημίχρονο στην Παμπλόνα, έχανε εύκολα με 2-0, ξύπνησε μετά, μείωσε, αλλά τελικά ηττήθηκε με 3-1 δίκαια. Συνολικά ήταν σαφώς χειρότερη της αντιπάλου της, σε ένα ματς με κάκιστη διαιτησία (στο 2-1 δεν δόθηκαν καθαρά πέναλτι κατά σειρά πρώτα σε Οσασούνα, μετά στην ίδια).

Ο κόουτς Μαρτίνεθ απάντησε σε δύο ερωτήσεις που του έδωσαν οι άνθρωποι του συλλόγου στα όρθια χθες, αυτό το ονόμασε «προαναγγελία» του αγώνα κυπέλλου, δεν είπε τίποτα απολύτως. Δεν ανέφερε κάτι για ενδεκάδα ή ροτέισιον, ούτε καν για το ποιους παίκτες έχει στην διάθεσή του.

Συνεχίζει εκτός ο βασικός μέσος Γκοναλόνς, πολύ δύσκολα θα παίξει ο επιθετικός Σουάρες που έχει ενοχλήσεις.

Ενδεκάδα; Ποια ενδεκάδα, εδώ δεν ξέρουμε αποστολή και τι σχεδιάζει ο Μαρτίνεθ. Ακου ενδεκάδα… Η λογική λέει ροτέισιον λόγω του ότι έχει Θέλτα σε τρεις μέρες, αλλά δεν του έχω καμία εμπιστοσύνη.

Ναβαλκαρνέρο

ΟΛΑ ΚΥΠΕΛΛΟ

Γρανάδα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΙΣΠΑΝΙΑΣ 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 - 2020/2021 0 - 6 2021/2022 - 2022/2023 - 2023/2024 -