ΝΟΡΜΠΙ

0 - 0 05-09-21

ΒΑΣΑΛΟΥΝΤ

Για τον αγώνα ΝΟΡΜΠΙ-ΒΑΣΑΛΟΥΝΤ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 06:38 05/09/21
1.56

Χωρίς να είναι καλή στο Ούλεβι με την Εργκριτε κατάφερε να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας στην εκπνοή του αγώνα. Ένα πέναλτι-δώρο στο 79’ την έβαλε στο παιχνίδι από το πουθενά.

Ο βαθμός που αποσπάσαμε από την Εργκριτε στο τέλος ήταν ένας βαθμός “ηθικού”, που ήταν πολύ σημαντικός για εμάς. Γεμίσαμε τις μπαταρίες μας ψυχολογικά και είμαστε έτοιμοι για το επόμενο παιχνίδι. Αντιμετωπίζουμε μια δύσκολη ομάδα, έχει αποδείξει πως μπορεί να νικήσει οποιονδήποτε αντίπαλο. Έχουμε, ωστόσο, ξεκάθαρη εικόνα της Βασαλούντ για το πώς συμπεριφέρεται αγωνιστικά, είναι κάτι που συζητήσαμε πολύ κατά την εβδομάδα. Πρέπει να παίξουμε απλά, αυτός είναι ο τρόπος που συχνά σου δίνει το αποτέλεσμα που επιθυμείς” είπε ο Αλι Καν.

Τιμωρημένος ο φορ Στρέμπεργκ (18/3), εξέτισε ο στόπερ Μοχάμαντ (13/0).

Με ένα τραγικό πρώτο ημίχρονο με παιδικά λάθη στην άμυνα πήγε στα αποδυτήρια με το εις βάρος της 0-3. Η ήττα ήρθε σαφώς πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ (3-4).

Με προπονητή τον Μπγιόρκνεχουε, αλλά στις δυο πρώτες αγωνιστικές δεν κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε, παραμένει στην τελευταία θέση. Απογοήτευση μετά την εντός έδρας ήττα από την Γκάις, σύμφωνα με τον τεχνικό της κρατά το γεγονός ότι κατάφερε να μπει στο παιχνίδι μειώνοντας σε 2-3, στόχος της να γίνει πιο συμπαγής και να σταθεροποιήσει την απόδοσή της.

Δεν αναφέρονται προβλήματα.

Η Νόρμπι δεν διανύει την καλύτερη φάση της σεζόν, από τύχη έσωσε την παρτίδα στο Ούλεβι με την Εργκριτε. Η Βασαλούντ δεν είναι για να υποτιμάται, ειδικά από την στιγμή που έχει νέο προπονητή στον πάγκο της και παραμένει απρόβλεπτη. Το σετ δεν λέει την αλήθεια, το διπλό στο 4,75 από την Novibet αξίζει το ρίσκο για όσους έχουν διάθεση να το πράξουν.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Καθόλου απίθανο να σκοράρουν αμφότερες, βέβαια σε τιμές φαβορί το g/g δεν μπορεί να αποτελέσει επιλογή, ομοίως και το over 2,5. No Bet.