ΝΤΕΠ. ΜΑΛΔΟΝΑΔΟ

0 - 1 17-07-21

ΠΛΑΣΑ ΚΟΛΟΝΙΑ

Για τον αγώνα ΝΤΕΠ. ΜΑΛΔΟΝΑΔΟ-ΠΛΑΣΑ ΚΟΛΟΝΙΑ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 13:00 17/07/21
1.76

Η Μαλδονάδο έγινε η πρώτη ομάδα που γνωρίζει την ήττα φέτος από τη Βίγια Εσπανιόλα, από την οποία ηττήθηκε με 2-0 ως φιλοξενούμενη, με το σύνολο του τεχνικού Παλαντίνο να βρίσκεται σε αγωνιστική πτώση τον τελευταίο καιρό. Είχε μία ανούσια υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, δεν μπόρεσε να φανεί αποτελεσματική, βρέθηκε πίσω στο 56’, επηρεάστηκε, την κυρίευσε η νευρικότητα και το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις. Δεν αναφέρθηκαν αγωνιστικά προβλήματα.

Τεράστιας σημασίας εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Σουντ Αμέρικα σημείωσε η Πλάσα Κολόνια, που συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις και βρίσκεται πλέον μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας. Κυρίαρχη στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, είχε χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο κίπερ Μέλε επενέβη σωτήρια σε πέναλτι της αντιπάλου στο 78’ και πανηγύρισε έξαλλα τη νίκη που ήρθε χάρη σε τέρμα στο 88’. Επιστρέφει ο πολύτιμος αμυντικός Ρίσο (9/2).

Η Πλάσα Κολόνια βγάζει αντοχές στη μάχη της κορυφής, είναι πανάξια πρωτοπόρος και φθάνει με ανεβασμένη ψυχολογία στο αποψινό ματς, ντεφορμέ και με πολλά προβλήματα στην αμυντική της λειτουργία η Μαλδονάδο, θα δώσουμε προβάδισμα νίκης στη συμπαγή ομάδα του τεχνικού Εσπινέλ, με το διπλό να παίζεται στο 2.33 στο Pamestoixima.gr.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Σωστό το σετ στο Under/Over 2.5, δεν μπορούμε να δώσουμε προβάδισμα σε κάποιο σενάριο, ενδεχομένως η Μαλδονάδο να επιλέξει να παίξει πιο προσεκτικά απόψε, η Πλάσα Κολόνια προσαρμόζεται στις συνθήκες κάθε αγώνα και θα πάμε πάσο στα στοιχήματα που αφορούν τα γκολ σε αυτό το παιχνίδι.

Ντεπ. Μαλδονάδο

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Πλάσα Κολόνια

Α' ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗΣ 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016 - 2016/2017 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 1 - 1