ΝΤΕΠ. ΜΑΛΔΟΝΑΔΟ

0 - 0 30-05-21

ΡΙΒΕΡ

Για τον αγώνα ΝΤΕΠ. ΜΑΛΔΟΝΑΔΟ-ΡΙΒΕΡ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 11:00 30/05/21
1.90

Η Μαλδονάδο κατάφερε να αποσπάσει τον πρώτο της βαθμό στο πλαίσιο του Απερτούρα, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη δίχως τέρματα στο εκτός έδρας ματς της κόντρα στη Γουόντερερς. Από τα χειρότερα ματς μέχρι στιγμής στη σεζόν, με πολλές σκληρές μονομαχίες, η ίδια έδωσε βαρύτητα στα αμυντικά της καθήκοντα, επέδειξε βελτίωση συγκριτικά με την πρεμιέρα, αλλά δημιουργικά κινήθηκε σε χαμηλά επίπεδο, ενώ στο τέλος ήταν τυχερή με τα δοκάρια να τη σώζουν σε μία φάση. Δεν αναφέρθηκαν αγωνιστικά προβλήματα.

Σπουδαία εντός έδρας νίκη με 3-2 με ανατροπή επί της Λίβερπουλ σημείωσε η Ρίβερ Πλέιτ, η οποία πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη σεζόν. Παιχνίδι δύο ημιχρόνων, με την ίδια να είναι προβληματική στο πρώτο μέρος, δεχόμενη δύο τέρματα από εκτελέσεις πέναλτι έως το 37’, αλλά ήταν θεαματικά βελτιωμένη μετά την ανάπαυλα, βρήκε δύο γρήγορα τέρματα έως το 65’ και πανηγύρισε την ανατροπή με γκολ στις καθυστερήσεις. Εξέτισε ο στόπερ Σαλαμπέρι (1/0).

Η Μαλδονάδο δείχνει ότι είναι ομάδα περιορισμένων δυνατοτήτων, τουλάχιστον σε αυτό το ξεκίνημα της σεζόν, αλλά η Ρίβερ Πλέιτ δεν είναι απόλυτα σταθερή, το σετ αποδόσεων είναι προσαρμοσμένο και δεν θα ασχοληθούμε με την αγορά νικητή.

Δύο διαφορετικά πρόσωπο έδειξε στα πρώτα της ματς στη σεζόν η Μαλδονάδο, αλλά είναι γεγονός ότι αμυντικά έχει πολλά τρωτά σημεία, η Ρίβερ Πλέιτ παίζει σε υψηλό τέμπο με τον τεχνικό Ντίας στον πάγκο, πιθανό το να προκύψει ένα ματς με αρκετά τέρματα, με το Over 2.5 να παίζεται στο 1.90 στη Novibet.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Ντεπ. Μαλδονάδο

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Ρίβερ

Α' ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗΣ 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016 - 2016/2017 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 2 - 1, 1 - 2