Γράφει ο Γιώργος Πετρής Ημερομηνία: 08:00 14/09/18
2
1.62
2.05
1.84

*** Κίνδυνος αναβολής εξαιτίας της απεργίας των αστυνομικών δυνάμεων. Αν και αρχικά οι υπεύθυνοι δήλωναν ότι θα διεξαχθεί κανονικά το ματς, προέκυψαν νέα θέματα. Η απόφαση θα ληφθεί την Παρασκευή το μεσημέρι σε συνεργασία με τις τοπικές αρχές.

Βαριά ήττα με 4-1 από την Τέλσταρ στο τελευταίο της παιχνίδια και, μάλιστα, εντός έδρας. Σε ακόμα ένα ματς δημιουργεί πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν μπορεί να σκοράρει. 1-1 το πρώτο μέρος, στην επανάληψη η Τέλσταρ ήταν αποτελεσματική και σκόραρε στο 47′, 77′ και 85′.

Καθόλου καλό ξεκίνημα από άποψης αποτελεσμάτων, δεν είναι κακές οι εμφανίσεις της, αλλά φαίνεται ότι χρειάζεται ακόμα χρόνο για να συνηθίσει τη νέα πραγματικότητα, έγιναν πολλές αλλαγές στο ρόστερ της.

Δεν υπάρχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα.

Πρώτη εντός έδρας απώλεια, δίκαιο αποτέλεσμα, αφού δεν ήταν αυτή που έπρεπε. Πολύ χαλαρή μπήκε στο ματς, με την ΟΣ να προηγείται με 2-0 στο 22′ . Η Τβέντε μείωσε στο 29΄, αλλά δεν έκανε κάτι άλλο στο πρώτο 45λεπτο. Ανούσια κατοχή στην επανάληψη, δεν εξαργυρώθηκε με κλασσικές ευκαιρίες για γκολ και δεν άλλαξε κάτι στο σκορ.

Ο ενθουσιασμός έφυγε και προσγειώθηκε στη σκληρή πραγματικότητα της κατηγορίας, που αν δεν έχει συγκέντρωση και ετοιμότητα, θα το πληρώσεις.

Επιστρέφει από διεθνή καθήκοντα ο Ουαλός χαφ Σμιθ (3/0). Αγωνιστικά, λείπουν οι μακροχρόνιοι τραυματίες, ο υπερπολύτιμος εξτρέμ Ασαϊντί και ο καλός χαφ Βούκιτς που θα αργήσει να επιστρέψει. Γυρίζει ο πορτιέρο Ντρόμελ (3/0) που έχασε το προηγούμενο. Πρόβλημα τραυματισμού και λείπει ο Ισπανός στόπερ Νάτσο (3/0).

Η Τβέντε διαπιστώνει πολύ γρήγορα το πόσο ζόρικη είναι η κατηγορία. Στην Ντόρντρεχτ λείπει μόνο το γκολ. Είναι σε θέση η γηπεδούχος να βάλει δύσκολα στην Τβέντε και θα πάμε μαζί της. Η δ.ε. της Ντόρντρεχτ (1X) βρίσκεται στο 2,10 στον Stoiximan

Πιστεύω ότι αυτή τη φορά θα φανεί πιο συγκεντρωμένη στην τελική προσπάθεια η Ντόρντρεχτ. Γκολ μπορεί να βρει εύκολα η Τβέντε, θα πάμε με το αμφίσκορο που πληρώνει 1,47 στην Betshop.