HOT MATCH

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.

1 - 0 03-10-21

ΟΜΟΝΟΙΑ

Για τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.-ΟΜΟΝΟΙΑ γράφει ο Δημήτρης Καναβαράκης Ημερομηνία: 08:31 03/10/21
2.10

Όσο ήταν με 11 στο τερέν είχε ορθώσει τείχος κόντρα στην ΑΕΚ, επιτρέποντας μόνο μία μεγάλη ευκαιρία, με παίκτη λιγότερο όμως (απ’ το 54’) λύγισε, δεχόμενος με πέναλτι το τελικό 1-0 (72’). Στο τέλος γλίτωσε περισσότερα γκολ, στο πρώτο ημίχρονο η μεγαλύτερη ευκαιρία ήταν δική του. Είχαν προηγηθεί δύο πολύ καλές εμφανίσεις με κέρδος τεσσάρων βαθμών απέναντι σε ΑΠΟΕΛ, ΑΕΛ. Τιμωρημένος ο στόπερ Σαμπίνια (4/0).

Η Ομόνοια δεν έχει για την ώρα καμία σχέση με την ομάδα που κατέκτησε πέρσι το πρωτάθλημα. Μία νίκη στους έξι τελευταίους αγώνες για πρωτάθλημα, Ευρώπη και αυτή με την (απροκάλυπτη) βοήθεια της διαιτησίας στο 2-1 με τη Δόξα. Ήταν ανεπαρκής και στο εντός 1-1 με την Πάφο, ενώ την Πέμπτη διασύρθηκε στο «ΓΣΠ» από την Καραμπάγκ, χάνοντας με 4-1 για το Κόνφερενς Λιγκ. Η Ομόνοια έκλεισε το ημίχρονο με προβάδισμα, στο δεύτερο όμως οι Αζέροι έκαναν ό,τι ήθελαν, η διαφορά ήταν χαώδης και έστησαν πάρτι με καρέ τερμάτων (52’, 73’, 79’, 94’).

Τραυματίστηκαν ο αμυντικός χαφ Μπασιρού (3/0) και με το που επέστρεψε ο εξτρέμ Μποτεάκ (-/-). Ο πρώτος είναι στην αποστολή και θα τεσταριστεί τελευταία στιγμή. Ο λόγος είναι ότι παραμένουν άλλοι δύο «κόφτες» εκτός, οι Ζόρντι Γκόμεζ (2/0) και Κούσουλος (-/-), ενώ ο τέταρτος, ο Αμερικανός Ντίσκερουντ, επιστρέφει ύστερα από απουσία 40 και πλέον ημερών.

Σε κάκιστη κατάσταση η Ομόνοια, όσο έχει αυτή την εικόνα θα είναι υποψήφια για γκέλα παντού. Ο Ολυμπιακός παίζει με έξτρα κίνητρο κόντρα στις ομάδες της Λευκωσίας, πέρσι έχασε μόνο τα 2/4 ματς από την Ομόνοια, φέτος νίκησε (ξανά) τον ΑΠΟΕΛ. Ήταν δε εντυπωσιακός στο β’ ημίχρονο του τελευταίου εντός έδρας αγώνα (ΑΕΛ). Στο 1,90 στο Stoiximan η κόντρα του διπλού.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Τυπική περίπτωση under μοιάζει, έξι σερί έχουν οι δύο ομάδες στα μεταξύ τους, αλλά στο 1,60+ δεν υπάρχει λόγος εμπλοκής.

Ολυμπιακός Λ.

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Ομόνοια

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ

Α' ΚΥΠΡΟΥ 2011/2012 0 - 2 2012/2013 1 - 4 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 2 - 3 2018/2019 - 2019/2020 0 - 2 2020/2021 1 - 0, 0 - 1