SPECIAL BET

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

0 - 1 26-09-21

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ

Για τον αγώνα ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ-ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ γράφει ο Γιάννης Γιαννούλας Ημερομηνία: 19:45 25/09/21

***Στο 50% της χωρητικότητας.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, στο όριο αυτή τη φορά το 1-0 από τη Ρόμα, στο τέλος μπορούσε να φύγει με την ισοπαλία. Χωρίς να δεχτεί ιδιαίτερη πίεση σε ματς με αργό τέμπο, στο 36’ από  λάθος της άμυνας στο δεξί άκρο προήλθε το μοναδικό γκολ. Απάντησε με μεγάλη ευκαιρία (42’) με τον Πουσέτο, στο δεύτερο ημίχρονο και μετά το 65’ εκμεταλλεύτηκε την οπισθοχώρηση της Ρόμα, είχε τρεις σημαντικές φάσεις για να φτάσει στο 1-1.

Η Ουντινέζε αν αποφάσιζε να ρισκάρει νωρίτερα, ίσως να έφευγε με αποτέλεσμα από τη Ρώμη. Ο Λούκα Γκότι εμφανίστηκε «μη ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα, αλλά είδα και ποιοτικές κινήσεις από την ομάδα. Και δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η Ρόμα στο δεύτερο ημίχρονο αμύνθηκε χαμηλά και δεν έδωσε χώρους, ήταν δύσκολα για εμάς».

Ενόψει Φιορεντίνα ο Γκότι περιμένει «καλύτερη εικόνα, κόντρα  σε μια ομάδα που είναι σε πολύ καλή κατάσταση και προέρχεται από πάρα πολύ καλό παιχνίδι κόντρα  στην πρωταθλήτρια Ιντερ».

Δεν επηρεάζουν οι απουσίες των φορ Νεστόροβσκι (-), Σαξές (-).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (3-5-2): Σιλβέστρι – Μπεκάο, Νούιτινκ, Σαμίρ – Σοπί, Περέιρα, Γουάλας, Αρσλάν, Λάρσεν – Ντεουλοφέου, Μπέτο.

Ντεουλοφέου, Μπέτο και Πουσέτο διεκδικούν τις δύο θέσεις μπροστά, στις πτέρυγες αναμένονται νέα πρόσωπα οι Σοπί και Λάρσεν, αντί των Μολίνα και Ουντότζι. Και ο στόπερ Πέρες διεκδικεί θέση, αντί του Μπεκάο.

Προϊστορία με Φιορεντίνα στο «Φριούλι»: 16-17-12. 6/7 τελευταία Under 2,5 (εντός-εκτός).

4/5 N/G στο πρωτάθλημα.

Φοβερή εμφάνιση για 60 λεπτά με την Ιντερ αλλά έχασε με 3-1, αποτέλεσμα που αφήνει πίκρα αλλά δίνει εύσημα και στην αντίπαλο. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο έβαλε την Ιντερ στα δίχτυα, προηγήθηκε στο 23’ με τον Σοτίλ, είχε τοπ ευκαιρίες για δεύτερο γκολ. Και στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου είχε ευκαιρία, μπλακ-άουτ τριών λεπτών έφερε την ανατροπή (53’ 1-1, 56’ 1-2), η ηλίθια αποβολή του Γκονζάλες (78’) «τέλειωσε» το ματς (87’ 1-3).

Η Φιορεντίνα έδειξε και με την Ιντερ ότι κάτι έχει αλλάξει προς το καλύτερο στην ομάδα, η κυριαρχική εμφάνιση για 60 λεπτά έδειξε και την καλή δουλειά που έχει γίνει από τον Βιντσέντσο Ιταλιάνο και το σταφ του, στην προετοιμασία και τη φυσική κατάσταση. Φυσικά πρέπει να γίνουν κι άλλα πολλά βήματα στη συνέχεια, προκειμένου η ομάδα να καθιερωθεί πάλι στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας και να διεκδικεί με συνέπεια την έξοδο στην Ευρώπη.

Ο Βιντσέντσο Ιταλιάνο πιστεύει πως «η ομάδα έδειξε με την Ιντερ τη σωστή νοοτροπία με την οποία πρέπει να αντιμετωπίζουμε τον κάθε αντίπαλο. Βέβαια έχουμε ακόμα πολλή δουλειά να κάνουμε, ακούμε καλά λόγια αλλά δεν πρέπει να μείνουμε σε αυτά ούτε να χαλαρώσουμε. Δεν έχουμε πετύχει ακόμα τίποτα, πρέπει να συνεχίσουμε έτσι και μας περιμένουν δύσκολα παιχνίδια».

Τιμωρημένος ο πολύτιμος εξτρέμ Γκονζάλες (5/1). Εκτός ο χαφ Καστροβίλι (4/0). Αμφίβολος ο χαφ Πούλγκαρ (3/0), δεν κατάφερε να αποθεραπευθεί ο δεξιός μπακ Βενούτι (3/0).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-3-3): Ντραγκόβσκι – Οντριοθόλα, Μιλένκοβιτς, Κουάρτα, Μπιράγκι – Μποναβεντούρα, Τορέιρα, Ντάνκαν – Καγεχόν, Βλάχοβιτς, Σοτίλ.

Επιστρέφει ο Καγεχόν στη δεξιά πτέρυγα, Σοτίλ και Σαπονάρα για μια θέση, ουσιαστικά αυτή του τιμωρημένου Γκονζάλες. Από εκεί και πέρα ο Οντριοθόλα αντικαθιστά στο δεξί άκρο της άμυνας τον Μπενάσι.

5/5 G/G & Over 2,5.

• ΣΠΕΣΙΑΛ

Το σετάκι μαζεύεται σχετικά με ανοδικό φαβορί τη Φιορεντίνα, στο 2,50 από 2,30 η μέση τιμή του διπλού. Δίκαια σχετικά αν και για την Ουντινέζε θα είναι το τρίτο ματς σε έξι μέρες και θα υπάρχει περισσότερη κόπωση. Για τη Φιορεντίνα θα είναι το τρίτο ματς αλλά σε οκτώ μέρες και ο Ιταλιάνο έχει περισσότερες επιλογές για ροτέισον, ωστόσο δεν ξέρω αν η ομάδα επηρεαστεί ψυχολογικά από τον τρόπο με τον οποίο δεν κέρδισε την Ιντερ.

No bet, δεν μου προκύπτει ευκαιρία.

Αρκετά γκολ στους αγώνες της Φιορεντίνα από το ξεκίνημα της χρονιάς, πιο προσεκτική στη λογική η Ουντινέζε και με σχετική αδυναμία στο να απειλήσει τις δυνατές ομάδες (Νάπολι, Ρόμα) που αντιμετώπισε στα τελευταία. Περιμένουμε να επικρατήσει η λογική της Ουντινέζε σε ένα πιο προσεκτικό παιχνίδι στο σκοράρισμα.

Στο 1,95 τα 2-3 γκολ στη Betshop.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Επιστρέφει στο αρχικό σχήμα ο Χοσέ Καγεχόν, ο Ισπανός ακραίος επιθετικός έχει καλή συνεργασία ως ώρας με τον Ντούσαν Βλάχοβιτς, το παιχνίδι της Φιορεντίνα γίνεται αρκετά από τα άκρα και ευνοεί τις ασίστ των εξτρέμ.

Στο 6,00 στο Stoiximan να δώσει 1+ ασίστ ο Καγεχόν.

Ουντινέζε

Φιορεντίνα

Α' ΙΤΑΛΙΑΣ 2011/2012 2 - 0 2012/2013 3 - 1 2013/2014 1 - 0 2014/2015 2 - 2 2015/2016 2 - 1 2016/2017 2 - 2 2017/2018 0 - 2 2018/2019 1 - 1 2019/2020 0 - 0 2020/2021 1 - 0