Γράφει ο Άκης Αχλατλής Ημερομηνία: 16:41 12/07/18
2
2.85
1.42
2.80

Σκληρό 2-0 (20’, 90+1’) από την Κοριτίμπα. Πήρε αυτό που άξιζε μέχρι την ανάπαυλα, έδωσε πολλές φάσεις και έμεινε πίσω στο σκορ. Ανέβασε στροφές στην επανάληψη, άρχισε να πιέζει παρότι με δέκα από 56’, αστόχησε σε πέναλτι στο 75’, συνέχισε να παίζει ψηλά την άμυνά της και σε αντεπίθεση ήρθε το δεύτερο.

Ο τεχνικός Ντάντο Καβαλκάντι ζήτησε ψυχραιμία από τον κόσμο, μίλησε για θετική εμφάνιση και απουσία τύχης. Οι παίκτες τόνισαν πως πρέπει να αντιστρέψουν την κατάσταση.

Τελειωμένη η μεταγραφή, σε ομάδας της Κίνας, για τον αρχισκόρερ/φορ Κασιάνο (10/6, 1 ασ.).

Δεν μπόρεσε να κεφαλαιοποιήσει τις δύο σερί εκτός έδρας νίκες που έκανε, μένοντας στο 1-1 (1-0/28’, 1-1/88’) με την Λοντρίνα. Ελαφρώς καλύτερη μέχρι το ημίχρονο, προβάδισμα χάρη σε λάθος του αντίπαλου γκολκίπερ. Δεν άντλησε μομέντουμ στην επανάληψη, μπορεί να μην απειλήθηκε αλλά πήγε να κρατήσει το 1-0 και το πλήρωσε.

Ο Εμερσον Μαρία έκανε λόγο για τη χειρότερη εντός έδρας εμφάνιση της ομάδας του εντός έδρας για τη φετινή Σέριε Β και πως υπήρχαν θέματα στο δημιουργικό κομμάτι.

Κάρτες συμπλήρωσε ο αμυντικός μέσος Ουέλινγκτον Ρέις (11/0).

Δεν μπλέκω με τίποτα και με καμία κυβέρνηση. Η Παϊσαντού έκανε μεν ενθαρρυντική εμφάνιση παρότι έχασε 2-0 από την Παϊσαντού αλλά παραμένει σε κρίση και αγχωμένη. Η Βίλα Νόβα έχει άμυνα ατσάλι αλλά μπροστά είναι με τις μέρες της και αν πάρει νίκη θα είναι με οριακό τρόπο. Ο άσος δεν με εμπνέει ούτε σε αυτό το 2,55+, το διπλό το ίδιο στο 2,85+. Πάσο.

Δικαιολογημένες οι χαμηλές αποδόσεις που παίζουν για το under 2,5. Η Παϊσαντού βλέπει γκολ με το κιάλι, η Βίλα Νόβα σκοράρει με το σταγονόμετρο και δέχεται πολύ δύσκολα. Πάσο επίσης.