ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ - ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ (13/7/18, 02:30)

12:25 29-03-24

1
2

Σκληρό 2-0 (20’, 90+1’) από την Κοριτίμπα. Πήρε αυτό που άξιζε μέχρι την ανάπαυλα, έδωσε πολλές φάσεις και έμεινε πίσω στο σκορ. Ανέβασε στροφές στην επανάληψη, άρχισε να πιέζει παρότι με δέκα από 56’, αστόχησε σε πέναλτι στο 75’, συνέχισε να παίζει ψηλά την άμυνά της και σε αντεπίθεση ήρθε το δεύτερο.

Ο τεχνικός Ντάντο Καβαλκάντι ζήτησε ψυχραιμία από τον κόσμο, μίλησε για θετική εμφάνιση και απουσία τύχης. Οι παίκτες τόνισαν πως πρέπει να αντιστρέψουν την κατάσταση.

Τελειωμένη η μεταγραφή, σε ομάδας της Κίνας, για τον αρχισκόρερ/φορ Κασιάνο (10/6, 1 ασ.).

Δεν μπόρεσε να κεφαλαιοποιήσει τις δύο σερί εκτός έδρας νίκες που έκανε, μένοντας στο 1-1 (1-0/28’, 1-1/88’) με την Λοντρίνα. Ελαφρώς καλύτερη μέχρι το ημίχρονο, προβάδισμα χάρη σε λάθος του αντίπαλου γκολκίπερ. Δεν άντλησε μομέντουμ στην επανάληψη, μπορεί να μην απειλήθηκε αλλά πήγε να κρατήσει το 1-0 και το πλήρωσε.

Ο Εμερσον Μαρία έκανε λόγο για τη χειρότερη εντός έδρας εμφάνιση της ομάδας του εντός έδρας για τη φετινή Σέριε Β και πως υπήρχαν θέματα στο δημιουργικό κομμάτι.

Κάρτες συμπλήρωσε ο αμυντικός μέσος Ουέλινγκτον Ρέις (11/0).