ΠΕΤΡΟΚΟΥΜΠ

1 - 0 15-07-21

ΣΙΛΕΚΣ

Για τον αγώνα ΠΕΤΡΟΚΟΥΜΠ-ΣΙΛΕΚΣ γράφει ο Δημήτρης Καναβαράκης Ημερομηνία: 01:15 15/07/21
1.66

* Στάντιονουλ Ζίμπρου (10.500 θ.), Κισινάου. Δεν είναι η φυσική έδρα της Πέτροκαμπ, η οποία εδρεύει στο γειτονικό Χιντσέστι.

* Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση τη Σίβασπορ (Τουρκία).

Στο πρώτο ματς, στα Σκόπια, η μολδαβική Πέτροκαμπ ήταν ανώτερη, αλλά δεν επιβεβαίωσε το διπλό του 1,45. Βρέθηκε να χάνει από το 5’, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ήταν σαφώς πιο απειλητική (7-18 οι τελικές), γλίτωσε όμως και σε δοκάρι το 2-0 στο 42’.

Λογικό φαβορί οι Μολδαβοί, που προέρχονται από την καλύτερη σεζόν της ιστορίας του στο πρωτάθλημα (2η θέση), ωστόσο ο άσος δεν ξεπερνάει το 1,25 και σε ένα τόσο μονόμπαντο σετ, αν κάτι έχει ενδιαφέρον είναι η πρόκριση της Σίλεκς, που ξεφεύγει άνω του 6,00.