ΡΕΝΤΙΣΤΑΣ

0 - 2 06-06-21

ΝΤΕΠ. ΜΑΛΔΟΝΑΔΟ

Για τον αγώνα ΡΕΝΤΙΣΤΑΣ-ΝΤΕΠ. ΜΑΛΔΟΝΑΔΟ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 00:00 06/06/21
1.88

Εντός έδρας ήττα με 0-1 από τη Γουόντερερς γνώρισε η Ρεντίστας, συνεχίζοντας τη μέτρια παρουσία της σε αυτό το ξεκίνημα του Απερτούρα, κάτι που αποτελεί συνέχεια της εικόνας που έδειξε στη φάση των ομίλων του Λιμπερταδορες. Ξεπεράστηκε πλήρως στο πρώτο μέρος, ήταν τυχερή που δεν βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισορροπήσει την κατάσταση μετά την ανάπαυλα, όμως δεν είχε ουσία επιθετικά και πληγώθηκε με το γκολ που δέχθηκε στο 89’. Τραυματίας ο πολύπειρος εξτρέμ Βιουδές (1/0).

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία δίχως τέρματα στο Απερτούρα για τη Μαλδονάδο, αυτή τη φορά κόλλησε στο 0-0 ως γηπεδούχος απέναντι στη Ρίβερ Πλέιτ και διατηρείται οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Παιχνίδι δύο ημιχρόνων, με την αντίπαλο να είναι καλύτερο στο πρώτο, την ίδια να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο και να την κρατά ο κίπερ Τιάγκο Καρντόσο, στο β΄ βελτιώθηκε σημαντικά, δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ, αλλά το 0-0 παρέμεινε μέχρι τέλους. Δεν αναφέρθηκαν αγωνιστικά προβλήματα για τον τεχνικό Παλαντίνο, ενώ μεσοβδόμαδα έκανε την έκπληξη με την απόκτηση του πολύπειρου φορ Βιάτρι, πρώην επιθετικού των Μπόκα, Πενιαρόλ, μεταξύ άλλων.

Μονομαχία δύο ομάδων που αναζητούν να βρουν τα πατήματά τους στο ξεκίνημα της σεζόν, καμία από τις δύο δεν πείθει βάσει των εμφανίσεών του, αμφότερες αντιμετωπίζουν σοβαρό πρόβλημα στο σκοράρισμα, το σετ αποδόσεων κινείται σε λογικά πλαίσια και θα επιλέξουμε να αποφύγουμε το ποντάρισμα σε σημείο.

Η Μαλδονάδο προέρχεται από δύο σερί ισοπαλίες δίχως τέρματα, η Ρεντίστας απέτυχε να σκοράρει σε 2/3 από τα ματς στο Απερτούρα, ακατανόητος ο φαβοριτισμός του Over 2.5, καθώς προμηνύεται ένα ματς με λίγες αξιόλογες φάσεις και θα κρατήσουμε το Under 2.5 σε απόδοση 1.97 στη Novibet.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Ρεντίστας

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Ντεπ. Μαλδονάδο

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Α' ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗΣ 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016 - 2016/2017 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 4 - 1