ΡΙΒΕΡ

3 - 2 24-05-21

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Για τον αγώνα ΡΙΒΕΡ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 12:46 24/05/21
1.76

Με εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τη νεοφώτιστη Σερίτο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Απερτούρα η Ρίβερ Πλέιτ, σε ματς όπου πραγματοποίησε το ντεμπούτο στον πάγκο της ο τεχνικός Ντίας. Μετά από ένα ισορροπημένο και δίχως πολλές φάσεις πρώτο μέρος, βρέθηκε να παίζει με παίκτη λιγότερο από το 53’, βρέθηκε πίσω λίγο αργότερα, ισοφάρισε άμεσα, αλλά έμεινε πίσω εκ νέου στο 71’, με τη χαριστική βολή να έρχεται στις καθυστερήσεις. Τιμωρημένος ο στόπερ Σαλαμπέρι (1/0).

Παρουσιάζοντας τα στοιχεία που την οδήγησαν στην κατάκτηση του περσινού Κλαουσούρα, η Λίβερπουλ κέρδισε πανεύκολα με 4-2 εκτός έδρας τη Μαλδονάδο, δείχνοντας ότι και φέτος θα είναι ένα από τα φαβορί για τις πρώτες θέσεις. Εκπληκτική η εικόνα της στο πρώτο μέρος, έκανε ό, τι ήθελε την αντίπαλη άμυνα, σκοράροντας τέσσερα τέρματα και δημιουργώντας αρκετές ακόμη ευκαιρίες, με τη χαλάρωση του δεύτερο μέρους να φέρνει τη μείωση. Δίχως απουσίες.

Η Λίβερπουλ είναι ανώτερη ποιοτικά, ξεκίνησε με φόρα, αλλά το σετ αποδόσεων έχει ενσωματώσει αυτά τα στοιχεία, το 2.20 του διπλού δεν αποτελεί ευκαιρία, θέλουμε να πάρουμε άλλο ένα δείγμα της Ρίβερ Πλέιτ και θα προτιμήσουμε να αποφύγουμε το ποντάρισμα σε σημείο.

Φουλ επιθετική η προσέγγιση της Λίβερπουλ σε κάθε παιχνίδι, αποδείχθηκε και στο 4-2 της πρεμιέρας επί της Μαλδονάδο, αναμένουμε να παρασύρει τη Ρίβερ Πλέιτ, περιμένουμε ένα ματς με εκατέρωθεν σκοράρισμα και πολλά γκολ, με το συνδυασμό του G/G & Over 2.5 να αποδίδει στο 2.00 Stoiximan.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Ρίβερ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Λίβερπουλ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Α' ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗΣ 2012/2013 2 - 0 2013/2014 2 - 0 2014/2015 - 2015/2016 2 - 2 2016 - 2016/2017 - 2017 1 - 1 2018 5 - 0 2019 0 - 0 2020 1 - 2