ΣΑΜΡΟΚ - ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ (11/6/21, 22:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ
GOAL BET

ΣΑΜΡΟΚ

1 - 1 11-06-21

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ

Για τον αγώνα ΣΑΜΡΟΚ-ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 01:04 11/06/21

1
2

*** Μέχρι 1.000 οπαδοί (πιλοτικά)

Απέδρασε με το διπλό από την Λόνγκφορντ χάρη σε γκολ στο 95’. Δεν είναι σε ιδανική κατάσταση, τουλάχιστον ψυχολογικά έχει σοβαρό θέμα. Την κρατάνε στον …αφρό 4-5 νίκες στα τελευταία λεπτά και τις καθυστερήσεις!

Είτε ο κόουτς Μπράντλεϊ ξέρει κάτι παραπάνω είτε πρέπει να ανησυχούν οι άνθρωποι της Σάμροκ για την διορατικότητά του: “Η απόδοσή μας με τη Λόνγκφορντ ήταν καλή και αξίζαμε τους τρεις βαθμούς, χάσαμε πολλές ευκαιρίες”.

Εκτός μάχης συνεχίζουν οι μπακ Κάβανο (5/0), Ο’Μπράιεν (5/1) και οι μέσοι Φιν (9/0), Φαρούτζια (1/0). Νέες απώλειες οι μέσοι Γουάτς (11/2), ΜακΚαν (10/0) και τιμωρημένος ο βασικότατος μπακ Χόαρ (11/1)!

Εχασε στο ντέρμπι με τη Σλίγκο παίζοντας καλή μπάλα και ενώ είχε ευκαιρίες τουλάχιστον για ισοπαλία. Είχε ακυρωμένο γκολ του φορμαρισμένου Μολάμπι και φωνάζει γενικά για τη διαιτησία του Τούμεϊ.

“Πρέπει να βελτιωθούμε και να αρχίσουμε να παίρνουμε περισσότερους βαθμούς για να ανέβουμε ξανά στην βαθμολογία και να μην πλησιάσουμε διακεκαυμένη ζώνη” λέει ο Ολι Χόργκαν και προσθέτει: “Ασφαλώς πρέπει να καταβάλουμε τεράστια προσπάθεια αυτή την εβδομάδα για να πάρουμε οτιδήποτε από τη Σάμροκ. Και πάλι, κάθε προσπάθεια ίσως δεν είναι αρκετή”.

Δεν έχει σίγουρες απώλειες, μόνο μερικούς αμφίβολους.

Σάμροκ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ

Φιν Χαρπς

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Α' ΙΡΛΑΝΔΙΑΣ 2014 - 2015 - 2016 1 - 1 2017 4 - 1, 3 - 2 2018 - 2019 3 - 0, 1 - 0 2020 3 - 1 2021 1 - 1, 3 - 0 2022 3 - 1, 5 - 1 2023 -