ΣΑΜΡΟΚ

2 - 1 13-07-21

ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡ.

Για τον αγώνα ΣΑΜΡΟΚ-ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡ. γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 03:33 13/07/21

*** Λόγω covid μόνο 1.500 οπαδοί, σολντ άουτ
*** Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση τη Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία).

Στο πρώτο ματς ήταν μία κλάση ανώτερη η Σλόβαν, έπαιξε σαν τη γάτα με το ποντίκι τους Ιρλανδούς. Μπορούσε να έχει σκοράρει τρίτη φορά, αλλά στο 90’ ο γνώριμός μας, Βλάντιμιρ Βάις, έχασε πέναλτι. Και τα δύο γκολ των νικητών ο φορμαρισμένος Ρατάο. Και οι δύο πρωταγωνιστές παίζουν στη ρεβάνς όπου η Σάμροκ ψάχνει νίκη με δύο γκολ για να πάει παράταση. Μπορεί; Το ερώτημα είναι ειδικότερο, μπορεί να μην δεχτεί γκολ;

Είναι πραγματικά ελάχιστες οι ελπίδες της Σάμροκ για πρόκριση. Καλύτερη ομάδα και με παίκτες για ανώτερο επίπεδο αυτοί του ρόστερ των Σλοβάκων, Και το ματς έρχεται σε μία περίοδο που δεν είναι σε φουλ φόρμα η Σάμροκ, ενώ ακόμα και στην άμυνα δεν εμπνέει εμπιστοσύνη. Πιθανός ο αποκλεισμός, μάλιστα ίσως και με δεύτερη ήττα. Τουλάχιστον για το 2,10 της Novibet το ρίσκο του 2 έχει λογική.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Ανοιχτό ματς με άμυνες που δεν υπόσχονται σε τίποτα και για τίποτα ότι μπορούν να μένπυν απαραβίαστες στην πίεση. Το αμφίσκορο του 1,87 στη Novibet έχει λογική, ειδικά μετά την επαγγελματική νίκη και το αβαντάζ που αποκόμισε από αυτήν η Σλόβαν. Και αναμένεται να την κάνει λίγο πιο απελευθερωμένη αγωνιστικά.