ΣΕΡΟ ΛΑΡΓΚΟ

2 - 4 06-06-21

ΡΙΒΕΡ

Για τον αγώνα ΣΕΡΟ ΛΑΡΓΚΟ-ΡΙΒΕΡ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 11:53 06/06/21
1.82

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Νασιονάλ για τη Σέρο Λάργκο, η οποία κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της πρωταθλήτριας, με τη συγκεκριμένη επιτυχία να τονώνει ψυχολογικά το σύνολο του τεχνικού Νούνιες. Μπήκε από το πρώτο λεπτό με διάθεση να παίξει ως ίσος προς ίσο, εκμεταλλεύτηκε άριστα το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 18’, προηγήθηκε στο 39’, βρήκε και δεύτερο τέρμα στο 65’, η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 69’, η μείωση ήρθε στο 76’, αλλά κατάφερε να αντέξει μέχρι το φινάλε. Τιμωρημένος ο μεσοεπιθετικός Ροντρίγκες (1/0).

Εκτός έδρας ισοπαλία δίχως τέρματα κόντρα στη Μαλδονάδο για τη Ρίβερ Πλέιτ, που πλέον έχει φέρει όλα τα αποτελέσματα σε αυτές τις τρεις πρώτες αγωνιστικές του Απερτούρα. Ηταν ανώτερη στο πρώτο μέρος, κυριάρχησε, δημιούργησε αρκετές φάσεις, αλλά τη σταμάτησε ο αντίπαλος κίπερ, πλήρης αλλαγή σκηνικού στο δεύτερο ημίχρονο, δυσκολεύτηκε, δέχθηκε απειλές, όμως δεν υπήρχε γκολ και η μοιρασιά απέδωσε δικαιοσύνη. Δύσκολα θα προλάβει το αποψινό ματς ο έμπειρος εξτρέμ Κάστρο (2/0).

Η Σέρο Λάργκο προέρχεται από μία πολύ σημαντική νίκη ψυχολογίας στην έδρα της πρωταθλήτριας Νασιονάλ, αλλά άφησε πολλές δυνάμεις μεσοβδόμαδα, παράλληλα δυσκολεύεται αφάνταστα από τον κάκιστο αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της, η Ρίβερ Πλέιτ έχει αρκετά σκαμπανεβάσματα ακόμη, δεν βρίσκουμε αξία σε κάποια επιλογή και θα πάμε πάσο στην αγορά νικητή.

Ανοιχτά και με διάθεση να επιτεθεί παίζει η Σέρο Λάργκο, η Ρίβερ Πλέιτ προσαρμόζεται ανάλογα με τον αντίπαλο, σωστά ισορροπημένο το σετ στο Under/Over 2.5, δύσκολη η εκτίμηση, επομένως προτιμότερο να μείνουμε μακριά και από την αγορά τερμάτων στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Σέρο Λάργκο

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΝΤΑΜΕΡΙΚΑΝΑ

Ρίβερ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Α' ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗΣ 2012/2013 2 - 2 2013/2014 2 - 2 2014/2015 - 2015/2016 - 2016 - 2016/2017 - 2017 - 2018 - 2019 2 - 0 2020 2 - 1