ΣΕΡΟ ΠΟΡΤΕΝΙΟ

1 - 0 05-04-21

ΣΟΛ

Για τον αγώνα ΣΕΡΟ ΠΟΡΤΕΝΙΟ-ΣΟΛ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 13:18 04/04/21
1.78

Τρίτη διαδοχική νίκη στο Απερτούρα για τη Σέρο Πορτένιο το εντός έδρας 2-1 επί της Γκουαρανί, αν και δεν ενθουσίασε με την απόδοσή της και χρειάστηκε ένα τέρμα στις καθυστερήσεις για να φθάσει στην επικράτηση, σε ένα ματς όπου έπαιζε με παίκτη παραπάνω για περισσότερο από ένα ημίχρονο και το σύνολο του τεχνικού Αρσε κάλυψε τη διαφορά από τις πρώτες θέσεις και με νίκη απόψε θα βρεθεί στην κορυφή. Τραυματίστηκε σοβαρά και χάνει τη σεζόν ο έμπειρος κίπερ Μουνιός (9/0).

Τέλος στη σύντομη εποχή του τεχνικού Φλορεντίν στα ηνία της Σολ μετά από το εκτός έδρας 2-2 κόντρα στην Γκουαϊρένια, σε ματς όπου έχασε τους βαθμούς με γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα, με τον πρόεδρο Φιγκεϊρέδο να μην έχει άλλη υπομονή και να παίρνει δραστικά μέτρα. Επιστροφή στον πάγκο της ομάδας για το θρύλο του ποδοσφαίρου της Παραγουάης, Αλμέιδα, ο οποίος απόψε ξεκινά την τέταρτη θητεία του στο σύλλογο. Τραυματίας ο ποιοτικός χαφ Μαρτίνες (4/2).

Η Σέρο Πορτένιο προέρχεται από τρεις σερί νίκες, είναι ποιοτικά ανώτερη κι έχει τον πρώτο λόγο απόψε, αλλά θα σεβαστούμε την αλλαγή κλίματος στις τάξεις της Σολ με την έλευση του πολύπειρου τεχνικού Αλμέιδα και δεν σκοπεύουμε να ποντάρουμε σε σημείο.

Ο Αλμέιδα είναι προπονητής που δίνει έμφαση στην άμυνα και οι ομάδες του χαρακτηρίζονται από την οργάνωση στο ανασταλτικό κομμάτι, η Σέρο Πορτένιο δεν είναι ομάδα που παίρνει πολλά ρίσκα, θεωρούμε ότι το σετ στο Under/Over 2.5 θα έπρεπε να είναι αντίστροφο και θα κρατήσουμε το Under 2.5 στο 2.02 στη Novibet.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Σέρο Πορτένιο

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Σολ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Α' ΠΑΡΑΓΟΥΑΗΣ 2011 2 - 0, 1 - 1 2012 2 - 3, 2 - 0 2013 2 - 0, 4 - 0 2014 2 - 0, 6 - 3 2015 3 - 1, 0 - 1 2016 2 - 2, 1 - 4 2017 3 - 2, 0 - 3 2018 2 - 0, 2 - 0 2019 7 - 2, 1 - 0 2020 4 - 1, 0 - 0