ΣΕΡΒΕΤ

5 - 1 12-09-21

ΣΕΝ ΓΚΑΛΕΝ

Για τον αγώνα ΣΕΡΒΕΤ-ΣΕΝ ΓΚΑΛΕΝ γράφει ο Γιώργος Κούλης Ημερομηνία: 16:26 11/09/21
1.48

• «Στάδιο Γενεύης» (30.084 θ.), Γενεύη. Μόνο εμβολιασμένοι θεατές.

Δεν έπιασε υψηλή απόδοση στην ισοπαλία 1-1 με την Γκρασχόπερς. Καλό ξεκίνημα, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, προηγήθηκε στο 20’, έριξε στροφές στη συνέχεια, ισοφαρίστηκε με πέναλτι στο 37’, οι δύο ομάδες συμβιβάστηκαν με τον βαθμό στο φινάλε, χωρίς να πάρουν ρίσκα.

«Χρειαζόμαστε περισσότερη δουλειά το επόμενο διάστημα, η Γκρασχόπερς μας δυσκόλεψε σε μεγάλο βαθμό. Θεωρώ πως η διακοπή θα μας κάνει καλό, πρέπει να βρούμε τον εαυτό μας γρήγορα ώστε να μην χάσουμε άλλο έδαφος» είπε ο κόουτς Αλέν Ζιρέρ.

Σημαντικότερη απώλεια ο ταλαντούχος εξτρέμ Ιμέρι (2/1).

Σε πέντε αγώνες έχει τέσσερα αμφίσκορα.

Σε ροντέο έμεινε στο 3-3 με τη Ζυρίχη. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, χτύπησε από τα άκρα, στο ημίχρονο προηγούταν 2-1, αντιμετώπισε σοβαρά αμυντικά προβλήματα στην επανάληψη, ισοφαρίστηκε προσωρινά στο 59’, πήρε ξανά προβάδισμα στο 67’, δέχτηκε τρίτο γκολ στο 76’, ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 15 τελικές.

«Θέλω να δω περισσότερα πράγματα από τους παίκτες μου, μπήκαμε με ενθουσιασμό στα πρώτα λεπτά και όλοι πιστέψαμε πως θα παίρναμε τους τρεις βαθμούς. Επιβάλλεται να δείξουμε καλύτερη εικόνα στα επόμενα παιχνίδια» τόνισε ο τεχνικός Πίτερ Τσάιντλερ.

Πάντα απών ο βασικός μπακ Κράουτσι.

Σε πέντε ματς μέτρησε ισάριθμα αμφίσκορα.

Η Σερβέτ επιζητεί για τρίτη διαδοχική χρονιά την έξοδο στην Ευρώπη, ο Ζιγκέρ έχει φτιάξει ένα καλοκουρδισμένο σύνολο, ακόμα δεν έχει πιάσει υψηλά στάνταρ. Η Σεν Γκάλεν θέλει να αφήσει άμεσα πίσω την κακή περυσινή σεζόν, προβληματίζει και φέτος στο ξεκίνημα μετρώντας μόλις μία νίκη στην πρεμιέρα. Διαθέτει ποιοτικό υλικό, ο Τσάιντλερ έχει την εμπιστοσύνη της διοίκησης και του κόσμου, θα αναζητήσει την υπέρβαση με την κατάκτηση του κυπέλλου. Και οι δύο ομάδες παρουσιάζουν αλλοπρόσαλλο πρόσωπο στην αρχή της περιόδου, μόλις ένας βαθμός τους χωρίζει, πιθανή μοιάζει η ισοπαλία σε απόδοση 3,60 στη Stoiximan.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Από πέντε σερί αμφίσκορα προέρχονται οι φιλοξενούμενοι, από τρία οι γηπεδούχοι. Ασφαλές επιλογή μοιάζει το G/G σε απόδοση 1,50 στη Stoiximan.

Σερβέτ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ

Σεν Γκάλεν

Α' ΕΛΒΕΤΙΑΣ 2011/2012 - 2012/2013 1 - 3, 1 - 1 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 1 - 2, 1 - 1 2020/2021 2 - 2, 1 - 2