ΣΙΡΙΟΥΣ

1 - 2 02-08-21

ΕΡΕΜΠΡΟ

Για τον αγώνα ΣΙΡΙΟΥΣ-ΕΡΕΜΠΡΟ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 00:56 02/08/21
1.60

Ίσως η καλύτερη φετινή της εμφάνιση το 2-0 επί της Ντέγκερφορς. Καθολική υπεροχή με πολλές ευκαιρίες και για περίπου εβδομήντα λεπτά πλήρη έλεγχο.

Δεν έχει υψηλές προσδοκίες από τον εαυτό της, περιορίζονται στην εξασφάλιση της παραμονής, όσο αυτή βρίσκεται εκτός επικίνδυνης ζώνης τόσο το κλίμα είναι καλό. Ήρθε και η νίκη επί της Ντέγκερφορς να βάλει τέλος στο αρνητικό σερί δυο αγωνιστικών και να διορθώσει τα πράγματα.

Τιμωρημένος ο μέσος Ούρτμαρκ (12/3).

Τίμια η προσπάθεια με την ΑΪΚ (1-1). Καλή στο πρώτο ημίχρονο, όπου προηγήθηκε, στην επανάληψη άρχισε να υποχωρεί, το πλήρωσε στο 61’. Στην εκπνοή σπατάλησε την ευκαιρία να κλέψει την νίκη.

Επιτέλους έβαλε ένα τέλος στο αρνητικό σερί, όχι ότι ένας βαθμός είναι αρκετός, είναι όμως πολύτιμος όταν τον τσιμπάει από αντίπαλο όπως είναι η ΑΪΚ. Προσπαθεί ο Γκαζίμπα με τον Ουλάουσον στο πλευρό του να βρει λύσεις, η αλήθεια είναι πάντως πως με την ΑΪΚ η εμφάνισή της δεν ήταν καθόλου κακή. Η ισοπαλία τονώνει την αυτοπεποίθησή της και πηγαίνει με άλλον αέρα στην Ουψάλα.

Τιμωρημένοι ο τερματοφύλακας Αλέν (11/-22) και ο μέσος Μόρτενσον (12/1).

Από την αρχή της σεζόν η Σίριους πατάει καλύτερα. Ούτε το ρόστερ της είναι καλύτερο της Ερεμπρο, ούτε και η αγωνιστική της συμπεριφορά πολύ καλύτερη, τόση ώστε να δικαιολογεί τέτοιο άνοιγμα στο σετ. Έχει δεχτεί μόλις ένα γκολ λιγότερο σε σχέση με την Ερεμπρο, η επίθεσή της κάνει την διαφορά.

Η Ερεμπρο αναθάρρυνε με την ισοπαλία κόντρα στην ΑΪΚ, η έδρα της Σίριους δεν αποτελεί φόβητρο, εκτιμώ πως τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή να πάρει επιτέλους μια νίκη. Το διπλό στο 3,65 της Betshop έχει αξία και περισσότερες πιθανότητες από ό,τι λέει η ίδια η απόδοση.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Δεν θα ασχοληθώ με τα γκολ. Το over 2,5 παρότι πέρασε από το μυαλό μου σε τιμές φαβορί που προσφέρεται δεν αξίζει ποντάρισμα, ομοίως και το g/g. Προτιμότερη η αποχή, no bet.

Σίριους

Έρεμπρο

Α' ΣΟΥΗΔΙΑΣ 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 3 - 4 2018 2 - 4 2019 3 - 4 2020 2 - 1