ΣΟΥΝΤ ΑΜΕΡΙΚΑ

0 - 0 05-06-21

ΣΕΡΙΤΟ

Για τον αγώνα ΣΟΥΝΤ ΑΜΕΡΙΚΑ-ΣΕΡΙΤΟ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 13:40 05/06/21
2.00

Αδικεί την προσπάθεια της Σουντ Αμέρικα το τελικό αποτέλεσμα στο εκτός έδρας 1-0 από τη Νασιονάλ, με το σύνολο του τεχνικού Μπιάτζιο να χάνει για πρώτη φορά στο Απερτούρα. Δεν φοβήθηκε το όνομα του αντιπάλου, έπαιξε ακομπλεξάριστα και ήταν η ομάδα που είχε τις καλύτερες φάσεις στο πρώτο μέρος, αλλά πλήρωσε την αστοχία της, ίδιο το σκηνικό και στο πρώτο τέταρτο του δεύτερου ημιχρόνου, δέχθηκε το πλήγμα με το γκολ στο 61’ κι έκτοτε δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Πλήρης.

Η Σερίτο κόλλησε στο 0-0 ως γηπεδούχος κόντρα στην Προγκρέσο σε μία άμεση μάχη ομάδων που παλεύουν για τη σωτηρία και παραμένει πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αθλιο ποιοτικά ματς, που διεξήχθη υπό χαμηλές θερμοκρασίες, η ίδια είχε πιο επιθετική διάθεση, προσπάθησε να πιέσει, δημιούργησε κάποιες επικίνδυνες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ, αλλά δεν είχε την απαραίτητη ποιότητα για να γίνει αποτελεσματική και το 0-0 αποτελεί τη φυσιολογική κατάληξη για αυτό το παιχνίδι. Δίχως απουσίες.

Μάχη νεοφώτιστων, με τη Σουντ Αμέρικα να έχει δείξει καλύτερα στοιχεία μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, τη στιγμή που η Σερίτο αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα στο σκοράρισμα, θεωρούμε ότι οι «Μπουσόνες» έχουν προβάδισμα νίκης και διακρίνουμε αξία στις τιμές του άσου στο 2.65 στη Novibet.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Ομάδες με διαφορετική αγωνιστική προσέγγιση, η Σουντ Αμέρικα παίζει πιο επιθετικά, τη στιγμή που η Σερίτο βασίζεται στην αμυντική της οργάνωση, δεν μπορούμε να προβούμε σε εκτίμηση για τη μεταξύ τους αναμέτρηση, λογικό το σετ στο Under/Over 2.5 και δεν σκοπεύουμε να ποντάρουμε στην αγορά τερμάτων.