ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ - ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ (26/9/18, 20:00)

11:52 28-03-24

1
2

Α’ γύρος: Τζουργκάρντεν – Σούντσβαλ 1-1

Για πρώτη φορά στην ιστορία της καταφέρνει να φτάσει τις δέκα νίκες σε μια σεζόν, παιρνόντας νικηφόρα και από την Στοκχόλμη, υποχρεώνοντας την Μπρομαποϊκάρνα σε ήττα με 3-1 σκορ. Χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να ξεκλειδώσει την αντίπαλη άμυνα. Με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο κλείδωσε την νίκη.

Σπάει τα ρεκόρ της η φετινή Σούντσβαλ. Το ηθικό των ποδοσφαιριστών της είναι ιδανικό και το γεγονός πως αγωνίζεται χωρίς άγχος της χαρίζει ελευθερία στο παιχνίδι της που μετατρέπεται σε άκρως δημιουργική για αυτήν και επικίνδυνη για κάθε αντίπαλο.

Πλήρης η αποστολή της.

4/5 N/G στα πέντε τελευταία εντός.

Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες έκανε το καθήκον της στην έδρα της Τρέλεμποργκ υποχρεώνοντάς την σε ήττα με 3-0 με κεντρικό ήρωα τον επιθετικό μέσο Μράμπτι και τα δυο προσωπικά του τέρματα. Λίγα λεπτά χρειάστηκε για να πάρει τον έλεγχο του αγώνα, πέτυχε δυο γρήγορα γκολ πριν την ανάπαυλα (41’, 43’).

Την είχε ανάγκη την άνετη νίκη μέσα στο Τρέλεμποργκ. Η πίεση που ασκείται από τον κόσμο της για βελτίωση της βαθμολογικής της θέσης είναι μεγάλη και δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια για απώλειες βαθμών.

Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.