ΣΤΡΟΜΣΓΚΟΝΤΣΕΤ - ΟΝΤ (21/7/21, 20:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΣΤΡΟΜΣΓΚΟΝΤΣΕΤ

3 - 0 21-07-21

ΟΝΤ

Για τον αγώνα ΣΤΡΟΜΣΓΚΟΝΤΣΕΤ-ΟΝΤ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 12:00 21/07/21

1
2

Κέρδισε τη Στάμπαεκ με 2-1. Παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό και πολλές φάσεις, έμεινε πίσω στο σκορ στο 35’, αλλά απάντησε άμεσα (37’) με τον χαφ Χόβε (12/3). Τρελό σε εξέλιξη το δεύτερο μέρος, η αντίπαλός της αστόχησε σε πέναλτι στο 76’, η ίδια πήρε το προβάδισμα λίγο μετά (80’) με τον φορ Φράιντεϊ (12/5), τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος. Δίκαιη η επικράτησή της, ήταν πιο απειλητική συνολικά στο παιχνίδι.

«Δουλέψαμε σκληρά. Είχαμε πάρα πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν τις μετατρέψαμε όλες σε γκολ, χαρούμενοι που κερδίσαμε» δήλωσε ο Φράιντεϊ. Συνεχίζει τις εξαιρετικές εντός έδρας εμφανίσεις (4-2-0), ακολουθεί ακόμα μία, κόντρα στην φορμαρισμένη Οντ.

Δεν αναμένονται απουσίες.

Επικράτησε της Βίκινγκ με 3-2. Ανοιχτό παιχνίδι στο Σίεν, με πολλή ζέστη για τα δεδομένα της χώρας, ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και άνοιξε δικαίως το σκορ στις καθυστερήσεις (45+2’). Μπήκε φορτσάτη στην επανάληψη και διπλασίασε άμεσα τα τέρματά της (46’), δέχθηκε τη μείωση στο 60’, αλλά απάντησε ξανά στο 68’. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 73’, δίκαιη κρίνεται η επικράτησή της, εκμεταλλεύτηκε τα παιδικά λάθη στην άμυνα της αντιπάλου της.

«Κάναμε ένα καλό παιχνίδι, κόντρα σε μια εξαιρετική ομάδα» σχολίασε ο Νόρνες. Σε φόρμα, μετρά τέσσερις νίκες στα τελευταία έξι, επιδεικνύοντας ισορροπία σε άμυνα και επίθεση. Η πορεία της εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το τι θα γίνει με τον κομβικό φορ Μπακένγκα (11/11), ο οποίος φημολογείται πως είναι με το ένα πόδι εκτός ομάδας, με πολλούς συλλόγους εκτός Νορβηγίας να τον τσεκάρουν.

Αναμονή για την κατάσταση του φορ Μπακένγκα (11/11), δεν αναμένονται άλλες απουσίες.