ΤΕΠΛΙΤΣΕ

2 - 1 07-04-21

Μ. ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ

Για τον αγώνα ΤΕΠΛΙΤΣΕ-Μ. ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ γράφει ο Μάκης Πορτούλας Ημερομηνία: 17:51 06/04/21
1.94

Προημιτελικά κυπέλλου, μονά παιχνίδια. Σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

Χωρίς θεατές.

Στο πρωτάθλημα (6/12): Μπόλεσλαβ – Τέπλιτσε 0-2.

H Τέπλιτσε υπέστη ντροπιαστική ήττα 7-2 από την Σπάρτα εκτός έδρας το Σάββατο, 4-1 ημίχρονο, μία νίκη στα τελευταία έντεκα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Στο κύπελλο –το οποίο έχει κατακτήσει δις, εσχάτως το 2009- αξιοσημείωτη ήταν η πρόκρισή της εις βάρος της Μπρνο.

Αξιζε τη νίκη, αλλά κόλλησε στο 0-0 με Πρίμπραμ εντός έδρας η Μπόλεσλαβ την Κυριακή. Δις κυπελλούχος, το 2016 η τελευταία, αξιοσημείωτη η πρόκρισή της φέτος επί της Σλοβάτσκο στην παράταση.

Χωρίς φαβορί το σετ αποδόσεων, η Μπόλεσλαβ εμφανίζεται σε καλύτερη κατάσταση εσχάτως, αλλά η Τέπλιτσε έχει το πλεονέκτημα της έδρας. Οι δύο ομάδες αναμετρόνται την Κυριακή για το πρωτάθλημα και πάλι στην έδρα της Τέπλιτσε. Μπερδεμένο και No bet.

Η Μπόλεσλαβ βάζει και δέχεται γκολ, έχει 7/11 αμφίσκορα στην επανέναρξη στο πρωτάθλημα, όπως και η Τέπλιτσε, που έχει στα έξι τελευταία της αμφίσκορα, στο 1,78 το G/G από τον Stoiximan.