GOAL BET

ΤΟΡΚΕ

3 - 0 12-07-21

ΝΑΣΙΟΝΑΛ

Για τον αγώνα ΤΟΡΚΕ-ΝΑΣΙΟΝΑΛ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 13:58 11/07/21
2.00

***Στο «Λουίς Φρανσίνι», έδρα της Ντεφενσόρ, όπου αγωνίζεται ως γηπεδούχος πλέον η Τόρκε.

Με εκτός έδρας νίκη με ανατροπή με 3-2 επί της Βίγια Εσπανιόλα συνδύασε το ντεμπούτο του στον πάγκο της Τόρκε ο τεχνικός Κουέγιο, με την ομάδα που ανήκει στο επενδυτικό γκρουπ που ελέγχει τη Μάντσεστερ Σίτι να επιστρέφει στις επιτυχίες μετά από δύο ήττες. Δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο 4’, πήρε τα ηνία του αγώνα, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 28’, ανέτρεψε το σκορ στο 40’, βρήκε και τρίτο τέρμα με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και δεν επηρεάστηκε από τη μείωση του σκορ στις καθυστερήσεις. Δεν αναφέρθηκαν αγωνιστικά προβλήματα.

Τεράστιας σημασίας νίκη με 2-0 ως γηπεδούχος στο κλάσικο επί της Πενιαρόλ για τη Νασιονάλ, η οποία πανηγύρισε έξαλλα άλλη μία νίκη σε ντέρμπι, ενώ έθεσε οριστικά εκτός μάχης για την κατάκτηση του τίτλου την αιώνια αντίπαλό της. Ισορροπημένο ματς, πέρασε ορισμένες δύσκολες στιγμές στο πρώτο μέρος, αλλά ανταποκρίθηκε, σταδιακά ανέβασε την απόδοσή της, πήρε προβάδισμα στο 71’ και διασφάλισε τους βαθμούς με δεύτερο γκολ το 84’, ενώ στις καθυστερήσεις σώθηκε από το δοκάρι. Τραυματίες οι χαφ Νέβες (9/0) και Καντέρα (5/0).

Δύσκολη δοκιμασία απόψε για την πρωταθλήτρια Νασιονάλ, η οποία έρχεται με την ψυχολογία στα ύψη από τη νίκη επί της Πενιαρόλ στο κλάσικο, αλλά σεβόμαστε την ποιότητα της Τόρκε, θεωρούμε δίκαιο το σετ αποδόσεων και θα αποφύγουμε την ενασχόληση με σημείο σε αυτό το παιχνίδι.

Πάντα επιθετική η Τόρκε, κάτι που φάνηκε και μετά την αλλαγή τεχνικού στο εκτός έδρας 3-2 επί της Βίγια Εσπανιόλα, η Νασιονάλ είναι υποχρεωμένη να παίξει μόνο για τη νίκη, 4/5 από τα μεταξύ τους ματς είχαν τουλάχιστον τρία τέρματα και βρίσκουμε αξία στις τιμές αουτσάιντερ του Over 2.5 στο 1.99 Pamestoixima.gr.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Τόρκε

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΝΤΑΜΕΡΙΚΑΝΑ

Νασιονάλ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΝΤΑΜΕΡΙΚΑΝΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Α' ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗΣ 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016 - 2016/2017 - 2017 - 2018 2 - 4 2019 - 2020 1 - 2