ΤΟΡΚΕ

0 - 1 23-06-21

ΠΕΝΙΑΡΟΛ

Για τον αγώνα ΤΟΡΚΕ-ΠΕΝΙΑΡΟΛ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 11:26 23/06/21
1.90

***Στο «Λουίς Φρανσίνι», έδρα της Ντεφενσόρ, όπου αγωνίζεται περιστασιακά ως γηπεδούχος η Τόρκε.

Συνέχισε την εξαιρετική της πορεία η Τόρκε, κερδίζοντας άνετα με 2-0 εκτός έδρας τη Ρεντίστας και αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική επιτυχία της στο Απερτούρα. Με το γνώριμο αγωνιστικό της στυλ, βασισμένο στην καλή κυκλοφορία της μπάλας και την ταχύτητα στην επίθεση, ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια, προηγήθηκε στο 43’, είχε τον έλεγχο και στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησε αρκετές φάσεις, απειλήθηκε ελάχιστα και διασφάλισε τη νίκη με το δεύτερο γκολ να έρχεται στις καθυστερήσεις. Αυτό θα είναι το προτελευταίο ματς του απόλυτα επιτυχημένου τεχνικού Μαρίνι, ο οποίος αποχωρεί στις 30 Ιουνίου και ήδη ανακοινώθηκε ότι διάδοχός του θα είναι ο Κουέγιο. Δίχως απουσίες.

Η Πενιαρόλ επέστρεψε στις επιτυχίες με το εμφατικό εντός έδρας 4-0 επί της Μαλδονάδο και κατάφερε να καλύψει μέρος της διαφοράς από τις ομάδες που τη χωρίζει από τις πρώτες θέσεις. Πλασματικό και αρκετά κολακευτικό για εκείνη το τελικό αποτέλεσμα, καθώς ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο πρώτο λεπτό, έκτοτε κινδύνεψε σε αρκετές περιπτώσεις, αλλά βρήκε το 2-0 πριν το ημίχρονο, όλα έγιναν πιο απλά έκτοτε και σκόραρε άλλες δύο φορές στο δεύτερο μέρος. Σε διεθνή καθήκοντα ο μπακ Γκονσάλες (2/0) και ο επιθετικός Τόρες (2/1).

Το πιο ενδιαφέρον ματς της αγωνιστικής, με τη φορμαρισμένη Τόρκε να απειλεί την Πενιαρόλ, θεωρούμε ότι το σετ αποδόσεων θα έπρεπε να είναι απόλυτα ισορροπημένο, η Τόρκε έχει αποδείξει ότι μπορεί να κοντράρει τους πάντες, δεν έχει να φοβηθεί κάτι από την ασταθή Πενιαρόλ και θα κρατήσουμε τον άσο dnb στο 1.97 στη Novibet.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Εξαιρετικά χαμηλές οι τιμές κάτω από το 1.60 για το πιθανό αμφίσκορο, δεν μπορούμε να βρούμε αξία ούτε στο Over 2.5 στο 1.75, δεν προκύπτει κάποια αξιόλογη επιλογή και θα μείνουμε μακριά από την αγορά τερμάτων.

Τόρκε

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΝΤΑΜΕΡΙΚΑΝΑ

Πενιαρόλ

Α' ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗΣ 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016 - 2016/2017 - 2017 - 2018 2 - 0 2019 - 2020 1 - 2