ΤΡΟΜΣΟ - ΣΑΝΤΕΦΙΟΡΝΤ (24/5/21, 19:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΤΡΟΜΣΟ

1 - 3 24-05-21

ΣΑΝΤΕΦΙΟΡΝΤ

Για τον αγώνα ΤΡΟΜΣΟ-ΣΑΝΤΕΦΙΟΡΝΤ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 01:56 24/05/21

1
2

Έδωσε συνέχεια στις καλές εμφανίσεις, επικρατώντας εκτός έδρας της Βίκινγκ (0-1). Η αντίπαλός της είχε την κατοχή, ξεκίνησε κάπως καλύτερα, αλλά εκείνη ήταν πιο απειλητική και βρήκε εν τέλει το τέρμα στις αρχές της επανάληψης (51’), με εξαιρετικό μακρινό σουτ του νεοφερμένου δεξιού μπακ Τότλαντ (3/1). Ανέβασε στροφές η αντίπαλός της στο τελευταίο 20λεπτο, το σκορ όμως δεν έμελλε να αλλάξει.

Κάτι παραπάνω από θετικό το κλίμα στις τάξεις της, αρχίζει να βρίσκει ρυθμό. «Το παιχνίδι ήταν πόλεμος, με τη Βίκινγκ να ξεκινάει καλύτερα, επιστρέψαμε όμως στο παιχνίδι και σκοράραμε στην ευκαιρία που βρήκαμε», δήλωσε ο σκόρερ της, Τότλαντ. Μετράει τέσσερις βαθμούς μετά το πέρας τριών αγωνιστικών, έχοντας βγάλει όμως, πολύ δύσκολο πρόγραμμα και η βαθμολογική της συγκομιδή κρίνεται κάτι παραπάνω από ικανοποιητική.

Παραμένει εκτός ο βασικός στράικερ Έσπεγιορντ (1/0).

Απογοητευτική στην πρεμιέρα, έχασε εντός έδρας με κάτω τα χέρια από τη Μιοντάλεν (0-3). Τίποτα δεν της πήγε καλά, έμεινε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ (5’), έχασε και πέναλτι στο 40’. Ανούσια η κυριαρχία της στην κατοχή της μπάλας (62%), απείλησε ελάχιστα, η αντίπαλός της έπαιξε πιο έξυπνα και ήταν αποτελεσματική στις ευκαιρίες που της δόθηκαν, σκοράροντας ακόμα δύο φορές (77’, 89’).

Δεν θα μπορούσε να φανταστεί χειρότερο ξεκίνημα, σε μια χρονιά που αναμένεται δύσκολη. Ηττήθηκε από μια ομάδα που αποτελεί άμεσο αντίπαλό της στη μάχη της παραμονής, η έκταση του σκορ φέρνει περαιτέρω προβληματισμό.

Ποδοσφαιριστής της ομάδας, ήρθε σε επαφή με κρούσμα κορωνοϊού και όλη η ομάδα μπήκε προληπτικά σε καραντίνα. Μόλις μία μέρα κράτησε ο περιορισμός, το τεστ στον παίκτη βγήκε αρνητικό και θα συνεχίσει κανονικά τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Τρόμσο

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σάντεφιορντ

Α' ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ 2014 - 2015 1 - 1 2016 - 2017 1 - 1 2018 4 - 1 2019 - 2020 - 2021 1 - 3 2022 3 - 0 2023 1 - 0
Β' ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ 2014 0 - 0 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022 - 2023 -