Β36 ΤΟΡΣΑΒΝ

1 - 1 16-09-20

ΝΙΟΥ ΣΕΝΤΣ

Για τον αγώνα Β36 ΤΟΡΣΑΒΝ-ΝΙΟΥ ΣΕΝΤΣ γράφει ο Match Money Ημερομηνία: 11:40 16/09/20
1.68

Ως μια μεγάλη ευκαιρία βλέπουν τόσο η B365 Τόρσαβν από τα Νησιά Φερόε όσο και η ουαλική Νιου Σεντς το σημερινό ματς, αφού και οι δύο θεωρούν από την πλευρά τους την κλήρωση ευνοϊκή. Στον επόμενο γύρο βέβαια περιμένει εντός έδρας η νικήτρια του ΤΣΣΚΑ – ΜΠΑΤΕ, και πιθανότατα τα όνειρα παίρνουν τέλος, όμως για ομάδες αυτού του επιπέδου δεν είναι μικρό πράγμα να φτάσουν στον 3ο προκριματικό. Αν μάλιστα τα καταφέρει η B36, τότε θα κάνει ρεκόρ στην ιστορία της, αφού ποτέ μέχρι τώρα δεν έχει πετύχει τρεις προκρίσεις σε μια σεζόν. Οσο για τη Νιου Σεντς, και στην περίπτωσή της οι προκρίσεις δεν είναι καθημερινότητα, ενώ η νίκη-πρόκριση επί της Ζίλινα στον προηγούμενο γύρο θεωρείται η μεγαλύτερη της ιστορίας της.

Η αγορά άνοιξε με ένα μάλλον συμβατικό σετ, με τον άσο γύρω στο 2,10 και το διπλό να αγγίζει στο 3,00, αλλά στην πορεία το σετ τείνει προς την ισορροπία και ο άσος είναι αυτή τη στιγμή ελαφρύ φαβορί του 2,40-2,50. Μάλλον συμφωνούμε με την τάση της αγοράς, η Νιου Σεντς, που παρεμπιπτόντως το 2015-16 είχε αποκλείσει τη σημερινή της αντίπαλο με δύο νίκες (4-1 και 2-1) μας γεμίζει περισσότερο και μόνο το πάντα δύσκολο ταξίδι στα Νησιά ισορροπεί την κατάσταση. Αλλά βέβαια, αν είχε κάποιο νόημα, θα ήταν κανείς να μπλέξει στις αρχικές τιμές του διπλού, όχι τώρα.

Καθαρό φαβορί το Over στο 1,60 δίνει η αγορά. Οι δύο ομάδες είναι όντως ομάδες over στα πρωταθλήματά τους, αλλά προφανώς τόσο το πρωτάθλημα των Νησιών όσο και της Ουαλίας είναι πρωταθλήματα δύο ταχυτήτων και τα μεγάλα σκορ είναι καθημερινότητα όταν παίζουν ομάδες κορυφής με ομάδες ουράς. Τώρα, με το διακύβευμα μεγάλο, ίσως το ματς να πάει πιο συντηρητικά και τουλάχιστον θεωρητικά θα βλέπαμε προς το Under 3 (επιστροφή χρημάτων στα 3 γκολ) σε αποδόσεις γύρω στο 1,85.

Β36 Τόρσαβν

ΟΛΑ ΝΗΣΟΙ ΦΕΡΟΕ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ

Νιου Σεντς

ΟΛΑ ΠΡΕΜΙΕΡ ΟΥΑΛΙΑΣ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ 2010/2011 - 2011/2012 - 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 1 - 2 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 -