Γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 08:37 16/04/18
2
2.40
1.54
2.40

*** Κόντρα στην παλιά του ομάδα ο τεχνικός της Γιόνσεπινγκ, ο οποίος έχει καθίσει στον πάγκο της Βάρμπεργκ την περίοδο 2014-17.

Εδειξε σημάδια βελτίωσης στην εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στη Νόρμι, παρά την ήττα της με 2-1. Νιώθει αδικημένη από το αποτέλεσμα, καθώς κατάφερε να περιορίσει την αντίπαλό της στο δημιουργικό κομμάτι, με το δεύτερο γκολ να έρχεται από ένα σουτ από το πουθενά, αρκετά μέτρα μακριά από τη μεγάλη περιοχή.

Παρά τις δύο ήττες και την κακή αρχή, υπάρχει αισιοδοξία στις τάξεις της. Το ματς βέβαια με τη Γιόνσεπινγκ έχει αποκτήσει μεγαλύτερη βαρύτητα.

Μηδενίστηκαν τα αγωνιστικά προβλήματα, με τον βασικό μέσο Έντι Τραν να επιστρέφει έπειτα από τιμωρία.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-4-2): Πιζντρόφσκι – Μπούμαν, Στάνισιτς, Ζάκρισον, Μπέργκμαν – Νεταμπάι, Λίντνερ, Εγιούπι, Ταουμπλίεμπ – Μπεκιάι, Μπέργκβιστ

Πιστός στο 4-4-2 ο Πέρσον.

Απογοήτευσε με την εμφάνισή της κόντρα στην Λαντσκρούνα, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 στο ουδέτερο Μπορός. Παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο έδειξε διάθεση και πλησίασε το γκολ, πήγε στα αποδυτήρια με το μηδέν. Στην επανάληψη αναγκάστηκε να βγει μπροστά και το πλήρωσε με δύο τέρματα.

Όπως και η αντίπαλός της, έτσι και η Γιόνσεπινγκ, αντιμετωπίζει ως κομβικό το σημερινό παιχνίδι, αφού αν τριτώσει το κακό θα ενταθεί η γκρίνια…

Το θετικό για τον τεχνικό της ομάδας, Γιόργκεν Βόλεμαρκ, είναι ότι έχει όλους τους παίκτες στην διάθεσή του.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-2-3-1): Πέτερσον – Ίεκ, Λίλγιενμπακ, Γουότσον, Γιάλοου – Φέντριχ, Κρούνα – Τελίν, Σμάιλι, Σβένσον – Όρλοφ

Δεν αλλάζει το σχήμα για την ομάδα του Βόλεμαρκ, παρά τις δύο ήττες.

Μόλις τρίτη αγωνιστική, αλλά κρίσιμο ματς, αφού και οι δύο προέρχονται από δύο ήττες στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Δεν είναι εύκολο παιχνίδι φυσικά, πάντως διαφωνούμε με το φαβοριτισμό της Γιόνσεπινγκ, το ζευγάρι είναι πιο ισορροπημένο και η αξία βρίσκεται στις τιμές αουτσάιντερ του άσου, που φτάνει ως το 3,00 στην Betshop.

Φυσιολογικά πάμε σε ένα προσεκτικό παιχνίδι, αφού το τελευταίο που θέλουν οι δύο ομάδες είναι μια τρίτη ήττα. Σε ρόλο καθαρό φαβορί πάντως το under, δεν μπλέκουμε.