ΒΙΓΙΑ ΕΣΠΑΝΙΟΛ

1 - 3 29-05-21

ΠΛΑΣΑ ΚΟΛΟΝΙΑ

Για τον αγώνα ΒΙΓΙΑ ΕΣΠΑΝΙΟΛ-ΠΛΑΣΑ ΚΟΛΟΝΙΑ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 12:15 29/05/21
2.15

Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Σουντ Αμέρικα, σε ντέρμπι νεοφώτιστων, γνώρισε η Βίγια Εσπανιόλα, η οποία παραμένει δίχως νίκη μετά από δύο αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Δεν υστέρησε αγωνιστικά, μάλιστα είχε τις καλύτερες στιγμές στο πρώτο μέρος, αλλά βρέθηκε πίσω στο 52’, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα λίγο αργότερα και δεν κατάφερε κάτι παραπάνω από το να μειώσει στις καθυστερήσεις. Τιμωρημένος ο αμυντικός Ασεβέδο (2/0).

Με εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Τόρκε συνδύασε το ντεμπούτο της στο Απερτούρα η Πλάσα Κολόνια, αποδεικνύοντας για άλλη μία φορά το πόσο ισχυρή είναι εντός έδρας μετά από την έλευση του τεχνικού Εσπινέλ, καθώς έφθασε στην έβδομη διαδοχική επιτυχία στο γήπεδό της. Ματς που παίχθηκε σε δύσκολες καιρικές συνθήκες, με τον αέρα να δυσκολεύει τις προσπάθειες των παικτών, στο πρώτο ματς δεν υπήρχαν ιδιαίτερα αξιόλογες φάσεις, η ίδια ήταν οργανωμένη αμυντικά, στο δεύτερο ημίχρονο άρχισε να γίνεται πιο απειλητική, το δοκάρι της στέρησε το γκολ σε μία περίπτωση στο ξεκίνημα το β’ μέρους, αλλά δικαιώθηκε με τέρμα στο 86’. Δίχως απουσίες.

Η Βίγια Εσπανιόλα έδειξε ότι χρειάζεται χρόνο προσαρμογής στην κατηγορία και ακόμη δεν είναι έτοιμη, η Πλάσα Κολόνια ξεκίνησε ιδανικά τη χρονιά, είναι ένα συμπαγές κι εξαιρετικά δουλεμένο σύνολο, θα δώσουμε προβάδισμα επικράτηση στην ομάδα από την πολιτεία Σακραμέντο και το διπλό παίζεται στο 2.40 στη Novibet.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Σωστά τοποθετημένο το σετ στο Under/Over 2.5, με το σενάριο να σημειωθούν λιγότερα από τρία γκολ να προσφέρεται ως φαβορί του 1.65, όμως δεν υπάρχει ιδιαίτερη αξία στις συγκεκριμένες τιμές και δεν σκοπεύουμε να ασχοληθούμε με ποντάρισμα στην αγορά τερμάτων.

Βίγια Εσπανιόλ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Πλάσα Κολόνια

Α' ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗΣ 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016 2 - 4 2016/2017 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 -