Matchmoney on the go

Επιστροφή* στο Europa League και χιλιάδες διαφορετικές επιλογές

στις 08:19 27/02/2020
bwin

Οι κορυφαίοι αγώνες στη σέντρα με ακόμα μεγαλύτερες αποδόσεις και χιλιάδες ειδικά στοιχήματα.

Ο Ολυμπιακός ετοιμάζεται να παίξει τα… ρέστα του στο Λονδίνο κόντρα στην Άρσεναλ, μετά και το 0-1 του πρώτου αγώνα στο Γ. Καραϊσκάκης. Οι «ερυθρόλευκοι» αποδείχτηκαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί απέναντι σε ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση του τροπαίου, δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ, αλλά προδόθηκαν από την έλλειψη καθαρού μυαλό στο φινάλε. Το γεγονός βέβαια, δεν εμπόδισε την ομάδα του Μαρτίνς να ανασυνταχθεί άμεσα επιστρέφοντας στις νίκες, καθώς επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής με τον ΠΑΟΚ. Το τελικό 1-0 της νίκης τους διεύρυνε το σερί που τρέχουν εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας δέκα ματς με μηδέν παθητικό και περισσότερα από 900 λεπτά χωρίς να παραβιαστεί η εστία τους.

Επιστροφή* στο Europa League και χιλιάδες διαφορετικές επιλογές. |+21

Μάλιστα, ήταν στο Λονδίνο και κόντρα στην Τότεναμ η τελευταία φορά που ο Σα είδε αντίπαλο να σκοράρει εναντίον του (4-2). Από τότε πέρασαν 93 μέρες και ο Ολυμπιακός επανέρχεται στη Γηραιά Αλβιώνα με σκοπό να περιορίσει τους «κανονιέρηδες», αναζητώντας το γκολ που θα στείλει την αναμέτρηση στην παράταση. Το ζευγάρωμα με την Άρσεναλ μόνο… σπάνιο φαινόμενο δεν συνιστά, καθώς οι δύο ομάδες διασταυρώνουν τα ξίφη τους για 10η φορά από το 2009 και μετά.

bwin – Άρσεναλ – Ολυμπιακός παίζει εδώ με 250+ ειδικά στοιχήματα και αυτόματο cashout*.

Ούσα γηπεδούχος, η Άρσεναλ σκόραρε σε όλες τις περιπτώσεις τουλάχιστον δύο τέρματα, μετρώντας τρεις νίκες σε τέσσερα παιχνίδια. Η μοναδική φορά που ο Ολυμπιακός πέρασε τη Μάγχη και έφυγε χαμογελαστός από το γήπεδο, καταγράφηκε στις 29 Σεπτεμβρίου 2015, όταν επιβλήθηκε με 3-2 για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Εκείνο το βράδυ, ο Γουόλκοτ είχε ανοίξει το σκορ (35’), οι παίκτες του Μάρκο Σίλβα -τότε- γύρισαν το ματς με δύο γκολ στο 33’ (Πάρντο) και το 40’ (Οσπίνα αυτ.), ο Αλέξις Σάντσες (65’) ισοφάρισε προσωρινά και ένα λεπτό αργότερα, ο Φινμπόγκασον διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η συχνή συμμετοχή σε παίγνια εκθέτει σε κίνδυνο εθισμού και απώλεια περιουσίας. Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 2109237777. Απαγορεύεται να παίζουν τυχερά παίγνια άτομα κάτω των 21 ετών. Αρμόδιος ρυθμιστής: UKGC. *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.