ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ

Στο β’ το 80% των γκολ

Δημοσιεύτηκε: Θοδωρής Χαρόπουλος στις 03:30 13/03/2021

Ούτε μία, ούτε δύο, ούτε δέκα, αλλά 24 ομάδες αγωνίζονταν μεσοβδόμαδα για τα ευρωπαϊκά κύπελλα. Σε τέσσερα παιχνίδια για το Τσάμπιονς Λιγκ και οκτώ για το Γιουρόπα, από δύο ντουζίνες ομάδες που ρίχτηκαν στην μάχη, είτε για ένα εισιτήριο στην επόμενη φάση, είτε για ένα καλό αποτέλεσμα ενόψει του δεύτερου αγώνα, μόνο μία έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις σήμερα Σάββατο. Και το όνομα αυτής Ντόρτμουντ. Η οποία υποδέχεται τη Χέρτα.

Οι Βεστφαλοί υποδέχθηκαν την Σεβίλλη έχοντας την παρακαταθήκη της εκτός έδρας νίκη τους 3-2 στη Ανδαλουσία. Η οποία τελικά φάνηκε κρίσιμη, αφού το 2-2 έδωσε έστω και στιγμιαία κάποιες ελπίδες στους Σεβιγιάνους, με το διπλό στο “Σάντσεθ Πιθχουάν” να κρίνει την πρόκριση. Η συμπεριφορά όμως της Ντόρτμουντ μετά από ευρωπαϊκά παιχνίδια ποια είναι;

Ακολουθώντας φθίνουσα ημερολογιακή σειρά και ως την πρεμιέρα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, η Ντόρτμουντ:
*** Μετά το διπλό στη Σεβίλλη η Ντόρτμουντ έκανε εμφατικό διπλό (4-0) στο ντέρμπι με τη Σάλκε.
*** Μετά το διπλό με τη Ζενίτ (1-2) είχε γνωρίσει βαριά ήττα (1-5) από την Στουτγάρδη.
*** Μετά το “Χ” με τη Λάτσιο (1-1) εντός έκανε και “Χ” (1-1) εκτός με την Αϊντραχτ.
*** Μετά τη νίκη εντός επί της Μπριζ (3-0) είχε χάσει (1-2) εντός από την Κολωνία.
*** Μετά το διπλό στην Μπριζ (0-3) είχε χάσει εντός (2-3) από την Μπάγερν.
*** Μετά τη νίκη εντός με τη Ζενίτ (2-0) είχε κερδίσει εκτός (0-2) και την Αρμίνια.
*** Μετά την ήττα της πρεμιέρας στη Λάτσιο (3-1) είχε κερδίσει (3-0) στο ντέρμπι τη Σάλκε.

Ολο το παραπάνω, μας κάνει μετά τα ευρωπαϊκά ματς της Ντόρτμουντ φέτος, ένα ρεκόρ 3-1-3 με 14-11 τέρματα. Το τρομερό, δε, είναι πως σε αυτά τα 14 γκολ της Μπορούσια, τα 11 μπήκαν στα β΄ ημίχρονά της (τα άλλα τρία, μόνο ένα νωρίς και τα άλλα δύο στο 45’!). Και από τα 11 που δέχτηκε, τα 7 ήταν στην επανάληψη. Κάτι που μαρτυρά επιφυλακτική προσέγγιση σε όλα τα ματς που ακολούθησαν τα ευρωπαϊκά της. Της έπαιρνε χρόνο έως ότου βρει τα πατήματά της. Σημειωτέον! Τα 11/124 πιο πρόσφατα γκολ της Χέρτα, στο β΄ημίχρονο των αγώνων της μπήκαν και αυτά!

Το “Ντόρτμουντ – Ημίχρονο με υψηλότερο σκορ” στο εκπληκτικό 2,22 για το 2ο ημίχρονο στην Pamestοixima.gr, μια άρτια επιλογή σε ματς με μενού 348 στοιχηματικών επιλογών.

Μία εξίσου άριστη επιλογή, δε, με αξιώσεις μάλιστα και επιστροφή διπλασιασμού+ είναι και το “Γκολ μετά το 28” που προσφέρει στο 2,03 μεταξύ 489 στοιχημάτων στο μενού του αγώνα η Nοvibet.