Ανάλυση
Απουσίες
Προγνωστικό
Αποδόσεις
Στατιστικά
Γήπεδο
UD Almería Stadium (21.350) Απόσταση
780 χλμ. Καιρός
Αίθριος
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Αλμερία
Ανάλυση:
Έκανε τα δύσκολα... εύκολα στον αγώνα με τη Μαγιόρκα και βγήκε θριαμβεύτρια από την αναμέτρηση, κερδίζοντας με 1-0. Άντεξε στην Πάρμα ντε Μαγιόρκα και βγήκε αλώβητη από μία αρκετά απαιτητική έδρα που δύσκολα κάποια ομάδα φεύγει με τη νίκη. Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να μην εντυπωσίασε αλλά βρήκε την ουσία με τον Ντε λα Φουέντε και προηγήθηκε στο 35'. Πήγε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου μπροστά στο σκορ και μπήκε με άλλον αέρα στο δεύτερο μέρος. Δεν άλλαξε την τακτική της προσέγγιση και παρότι βρισκόταν μπροστά στο σκορ δεν γύρισε τις γραμμές της στο γήπεδο και παρέμεινε ψηλά, πιέζοντας την αντίπαλη άμυνα, μη αφήνοντας τη Μαγιόρκα να αισθανθεί άνετα. Τέταρτη διαδοχική νίκη στη Segunda Division και πέμπτη συνολικά στις πρώτες επτά αγωνιστικές. Παρέμεινε σε τροχιά πλέι οφ και πλέον ''φλερτάρει'' με τις θέσεις που οδηγούν απευθείας στη LaLiga. Σε τρομερή αγωνιστική κατάσταση ενόψει της εντός έδρας αναμέτρησης με τη Μπούργος. Εκτός οι Γκέδες (Μ), Έλι (Α), Ροντρίγκες (Α) και Τζόντιτς (Μ).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Μπούργος
Ανάλυση:
Κέρδισε οριακά με 1-0 την Ελντένσε και κατέγραψε την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα. Βρήκε αυτό που χρειαζόταν λίγο πριν λήξη το πρώτο ημίχρονο και μπόρεσε να διαχειριστεί το προβάδισμά της μέχρι το τέλος. Ο Μπαγιεστέρος έκανε το 1-0 στο 45' και έδωσε στην ομάδα του αυτό που έψαχνε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Στο δεύτερο μέρος είχε έναν πιο παθητικό ρόλο στον αγωνιστικό χώρο και επικεντρώθηκε στον αμυντικό της τομέα. Δεν ρίσκαρε ιδιαίτερα και ήταν εμφανής πως περίμενε την αντίπαλο, η οποία είχε πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων και είχε γίνει πιο απειλητική. Παρόλα αυτά, η Μπούργος δεν ισοφαρίστηκε και πανηγύρισε στο τέλος ένα σπουδαίο αποτέλεσμα. Επέκτεινε το αήττητο σερί της στα 5 παιχνίδια (3-2-0) και η μέχρι ώρας πορεία της είναι άκρως ικανοποιητική. Έχει υποστεί μόλις μία ήττα σε 7 αγωνιστικές και βρίσκεται σταθερά στα πλέι οφ της Segunda Division. Λείπουν λόγω Εθνικής ομάδας οι Απίν (Μ) και Ιριμπάρνε (Τ). Τραυματίες οι Εξποσίτο (Μ) και Γκονσάλες (Α).
Πιθανές Ενδεκάδες
Μπούργος
Απουσίες
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Uriel Rodriguez Isaias | Α | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
5 | |
| Ely Rodrigo | Α | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
2 | |
| Guedes Gui | Μ | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
6 | |
| Stefan Dzodic | Μ | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
1 | |
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bruno Iribarne | Τ | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
1 | |
| Alex Lizancos | Α | 1/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
6 | |
| Sergio Gonzalez | Α | 1/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
3 | |
| Kevin Appin | Μ | 2/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
2 | |
| Marcelo Exposito | Μ | 3/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
1 | |
Tιμωρημένοι
Τραυματίες
Άρρωστοι
Αμφίβολοι
Επιστρέφουν
Άλλοι λόγοι
Αγώνες που απουσιάζουν
Αλμερία - Μπούργος Προγνωστικά
Ομάδα
Θέση
Goal/Goal
1.5+
2.5+
Τελ. 5
Εκτίμηση από Μάρκος Λιάκουρας
3η
25%
62.5%
37.5%
4η
62.5%
62.5%
62.5%
Η Αλμερία πέρασε νικηφόρα και από την έδρα της Μαγιόρκα και έστειλε ηχηρό μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση. Οι δύο σερί ήττες πριν από έναν μήνα πλήγωσαν τον εγωισμό των παικτών της και από τότε όχι μόνο δεν έχουν χάσει ξανά αλλά μετρούν 4 διαδοχικές νίκες. Η Μπούργος μπορεί να αγχώθηκε αλλά υπέταξε τελικώς την Ελντένσε. Η ομάδα του Φρανσίσκο δεν πάει πίσω το τελευταίο διάστημα και έχει 3 συνεχόμενες νίκες. Αμφότερες διανύουν μία πολύ καλή αγωνιστική περίοδο και όλα δείχνουν πως η μεταξύ τους αναμέτρηση θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Πάμε με το G/G στο 1,85.
ΨΗΦΙΣΕ
Εσύ που θα πόνταρες;
Ψήφισε και δες που ποντάρουν οι αναγνώστες μας!
Αλμερία - Μπούργος
1
1.60
X
4.33
2
6.20
1
1.60
Αλμερία
X
4.33
Ισοπαλία
2
6.20
Μπούργος
Αλμερία - Μπούργος Αποδόσεις
1X2
U/O
GG/NG
| BOOKMAKER | 1 | X | 2 | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | U | O | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | GG | NG | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
1.57 | 4.10 | 6.00 | 4.54% | 1.98 | 1.83 | 4.90% | 1.88 | 1.85 | 6.76% |
|
|
1.54 | 4.20 | 6.00 | 5.13% | 1.95 | 1.85 | 5.07% | 1.92 | 1.84 | 6.04% |
|
|
1.58 | 4.05 | 5.50 | 5.81% | 1.94 | 1.82 | 6.10% | 1.88 | 1.85 | 6.76% |
|
|
1.57 | 4.00 | 5.50 | 6.43% | 1.92 | 1.82 | 6.57% | 1.88 | 1.82 | 7.52% |
|
|
1.50 | 4.15 | 6.20 | 6.45% | 2.00 | 1.78 | 5.82% | 1.88 | 1.88 | 6.00% |
|
|
1.53 | 4.33 | 5.25 | 6.98% | 1.95 | 1.85 | 5.07% | 1.91 | 1.80 | 7.33% |
|
|
1.60 | 3.90 | 4.85 | 8.05% | 1.82 | 1.75 | 10.78% | |||
Betting facts
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Αλμερία, έχει επαληθευτεί 7 φορές το σημείο Under 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ