ΧΑΜΑΡΜΠΙ

3 - 0 07-08-22

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Για τον αγώνα ΧΑΜΑΡΜΠΙ-ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 05:33 07/08/22
1.25

Απρόσμενη ήττα στην έδρα της από την Βέρναμο με 1-2 (xG 2,97-0,93). Δεν έμπαινε η μπάλα, το πλήρωσε μια στο 76’, με αμφισβητούμενο πέναλτι ισοφάρισε, ανοίχτηκε, στις καθυστερήσεις δέχτηκε το δεύτερο.

Απογοήτευση μεγάλη μετά το κάζο από την Βέρναμο, δεν υπάρχει κάτι άλλο στο μυαλό της πέρα από την νίκη στο παιχνίδι με την Σούντσβαλ. Απρόσμενη μεν η ήττα, αλλά όχι αρκετή για να στραβώσει το κλίμα. Με νίκη σήμερα ξέρει ότι παραμένει ζωντανή στο κυνήγι του τίτλου και αυτό είναι αρκετό. Το γήπεδο θα είναι και πάλι γεμάτο.

Πλήρης η αποστολή της.

Η απομάκρυνση του Ονστραντ δεν άλλαξε κάτι. Πλήρωσε τα λάθη στην άμυνα με την Βάρμπεργκ, δεχόμενη τρία γρήγορα τέρματα στο πρώτο εικοσάλεπτο. Έκτοτε πίεσε, δημιούργησε φάσεις, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει.

Πριν την διακοπή αποφάσισε να αλλάξει νοοτροπία και προσέγγιση. Δεν της βγήκε. Συνεχίσε να προβληματίζει με μια νίκη επί της Μάλμε με τα ψέματα και μια καλή εμφάνιση στο Βέρναμο (1-1). Η διοίκηση έκρινε πως ήταν στιγμή για αλλαγή, έτσι έδιωξε τον Όνστραντ, στην θέση του βρίσκεται ως υπηρεσιακός ο μέχρι πρότινος βοηθός του. Ο 36χρονος Αμερικανός Μπράιαν Κλάρχαουτ που έκανε τον προπονητή και σε δυο ομάδες. Στην Νίσεπινγκ, ομάδα 4ης κατηγορίας, τελευταία κάθισε στον πάγκο της Ούμεο για μια χρονιά το 2020 όταν αυτή αγωνιζόταν στην Σουπερέταν.

Χωρίς προβλήματα.

Αστείο το σετ, ακόμα και κόντρα στην Σούντσβαλ. Η Χάμαρμπι μόλις στο προηγούμενο παιχνίδι έδειξε πως δεν είναι άτρωτη. Το προσπερνώ χωρίς πολλά λόγια. No bet.

Η Σούντσβαλ τρώει γκολ με το κουτάλι, βάζει και στις τσέπες, όμως οι τιμές στα over είναι τραγικές. No bet.

Χάμαρμπι

Σούντσβαλ

Α' ΣΟΥΗΔΙΑΣ 2012 - 2013 - 2014 - 2015 1 - 2 2016 1 - 1 2017 0 - 0 2018 4 - 3 2019 3 - 0 2020 - 2021 -
Β' ΣΟΥΗΔΙΑΣ 2012 - 2013 1 - 1 2014 2 - 2 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 -