ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ - ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ (2/10/22, 15:30) ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΟΣ - MatchMoney

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ

2 - 3 02-10-22

ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ

Για τον αγώνα ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ-ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 00:41 02/10/22
1.64

Δίκαιη ήττα για τη Χάρτμπεργκ στο 1-3 κόντρα στη Βολφσμπέργκερ. Με τους καλύτερους οιωνούς μπήκε στο ματς, καθώς προηγήθηκε στο 24’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ωστόσο δέχθηκε την ισοφάριση σε πολύ κομβικό σημείο (42’). Άλλο ματς στην επανάληψη, η αντίπαλός της πάτησε το γκάζι, πήρε το προβάδισμα στο 59’ και σφράγισε τη νίκη στο τέλος (90+3’). Τρία ματς χωρίς νίκη, ψάχνεται ξεκάθαρα αγωνιστικά και η διακοπή φαίνεται ευνοϊκή στο σημείο που ήρθε, ειδικότερα από τη στιγμή που πραγματοποίησε αρκετές προσθήκες προς το τέλος του μεταγραφικού παράθυρου. Εκτός ο μπακ Κλεμ (4/0), αμφίβολος ο επιτελικός χαφ Αϊντίν (7/1).

Πέρασε σαν σίφουνας η Κλάγκενφουρτ από την έδρα της Άλταχ (4-1). Σε λεπτό σχοινί το πρώτο μέρος, πίσω στο σκορ στο 39’, παρέμεινε όμως ψύχραιμη και ισοφάρισε σε πολύ κομβικό σημείο (45’). Με άλλη ψυχολογία στο β’, σκόραρε τρεις ακόμα φορές και έγινε… καπνός, με τον έμπειρο φορ Πινκ (9/7) να πετυχαίνει τρία τέρματα. Συνέχισε την ανοδική της πορεία κόντρα στην Άλταχ, η διακοπή ήρθε όμως για να της βάλει φρένο και μένει να φανεί το πώς θα διαχειριστεί την κατάσταση αυτή. Διαθέτει πάντως έναν από τους πιο έμπειρους τεχνικούς της κατηγορίας και η λογική λέει πως το τρένο δεν θα βγει από τις ράγες. «Βελτιωνόμαστε συνεχώς και είχαμε κάποια καλά αποτελέσματα τελευταία. Υπάρχουν ακόμα λεπτομέρειες που μπορούμε να βελτιώσουμε, θεωρώ όμως πως είμαστε στον σωστό δρόμο. Θα είναι δύσκολα στο Χάρτμπεργκ, πρέπει να κάνουμε το καλύτερο δυνατό με την μπάλα και χωρίς αυτή και φυσικά να πάρουμε τους τρεις βαθμούς» σχολίασε ο κεντρικός χαφ Ίρβινγκ. Εκτός δύο εφεδρικοί επιθετικοί, αμφίβολος ο μπακ Στράουντι (4/0).

Οφθαλμοφανής πια η… αγάπη των μπουκ για την Κλάγκενφουρτ, η οποία εδώ και καιρό δίνεται αρκετά χαμηλά στις πιο βατές αναμετρήσεις της. Δίκαιο φαβορί πάντως κόντρα στη Χάρτμπεργκ, η δυναμική της γηπεδούχου όμως ανεβαίνει σημαντικά στην έδρα της και το διπλό κοντά στο 2,20 μοιάζει χαμηλό.

Απογειώνει συνήθως τον ρυθμό η Κλάγκενφουρτ στα παιχνίδια της, προέρχεται από εντυπωσιακό πέρασμα από την έδρα της Άλταχ και επομένως, δύσκολα θα μείνει στο μηδέν. Πιο αμυντικογενής από ό,τι αναμενόταν φέτος η Χάρτμπεργκ, στο σπίτι της πάντως βελτιώνεται δραστικά και τολμάει περισσότερο, ενώ θα την ευνοήσει και το στιλ παιχνιδιού της αντιπάλου της. Νορμάλ το G/G στο 1,60 της Betshop.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Χάρτμπεργκ

Κλάγκενφουρτ

Α' ΑΥΣΤΡΙΑΣ 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 - 2020/2021 - 2021/2022 0 - 2