8η θέση
i
Ι
Ν
Ν
Ν
Ν
Ι
Ανάλυση
Απουσίες
Προγνωστικό
Αποδόσεις
Στατιστικά
Διαιτητής
R. Landry Γήπεδο
Mosson (32.900) Απόσταση
423 χλμ. Καιρός
Αίθριος
Σχόλια:
Πρεμιέρα. Διαβάστε το αφιέρωμα της Β' Γαλλίας.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Μονπελιέ
Ανάλυση:
Ηθελε πέρσι μετά τον υποβιβασμό της να ανέβει άμεσα στη Ligue 1 αλλά η άνοδος ήταν εκτός δυνατοτήτων. Παραμένει στον πάγκο της ενώ παραμένει και η ιστορική ιδιοκτησία των Νικολέν αφού τελικά στράβωσε η προσπάθεια πώλησης του συλλόγου σε ξένους επενδυτές. Η παραμονή τους φαίνεται να μπούσταρε την ομάδα, «έδωσε μια νέα ώθηση» σχολίασε ο έμπειρος στόπερ/αρχηγός Λαπόρτ. Σημαντικές αποχωρήσεις τρία από τα πιο έμπειρα στελέχη, ο μέσος και κάπτεν Σαβανιέ, ο πρώτος σκόρερ Αλεξάντρ Μεντί και ο στόπερ Ζυλιέν. Καλά αποκτήματα ο χαφ Ταρντιέ και ο επιθετικός Καμαρά που πέρσι ήταν πρώτος σκόρερ της Λαβάλ ενώ τις τελευταίες ημέρες πήρε δανεικό από τη Ρεν τον επιθετικό Μουκιελέ (1 γκολ πέρσι). Εκανε νίκες σε φιλικά, στα τελευταία κέρδισε 5-2 την Λε Πυΐ, 1-0 την Κλερμόν και 4-2 τη Ροντέζ.
Αγωνιστικά νέα:
Τιμωρημένος ο δεξιός μπακ Τσατό. Τραυματίες ο νεοαποκτηθείς Ταρντιέ και από το τελευταίο φιλικό ο μέσος Εβερσον. Αρκετά νεανική η 11άδα με νέα πρόσωπα τον Μεντά (πρώην Πο) σε ρόλο εξαριού και στην επίθεση τον Καμαρά που αν και δεν έπαιζε καθαρό 9άρι στη Λαβάλ, αναμένεται να ξεκινήσει τώρα στην κορυφή.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Ντιζόν
Ανάλυση:
Τρεις σεζόν κράτησε η απουσία της από την κατηγορία και επιστρέφει σαν πρωταθλήτρια της Νασιονάλ. Με σταθερά καλή πορεία, γνώρισε μόλις τρεις φορές την ήττα και ήταν εξαιρετική εκτός έδρας χάνοντας μόνο μια φορά. Ο Ριντιρά συνεχίζει στον πάγκο της όλο αυτό το διάστημα. Θα ανακαλύψει για πρώτη φορά τη δεύτερη κατηγορία. Μοναδική αξιοσημείωτη αποχώρηση ο δεξιός μπακ Ντιαλό (Τουλούζ). Στο ρόστερ της ξεχωρίζει και ο εμβληματικός πρώτος σκόρερ της ιστορίας της Ταβάρες. Αυτό που κινδυνεύει πάντως είναι να χάσει τον πρώτο της σκόρερ πέρσι Ντομίνγκες για τον οποίο ενδιαφέρεται ομάδα της Σ. Αραβίας. Τερμάτισε αήττητη τα φιλικά. Στα τελευταία κέρδισε 2-1 την Μπουργκ, 3-0 τη Σοσό και έφερε 2-2 στη Νανσί στη γενική πρόβα χωρίς πάντως να το αξίζει.
Αγωνιστικά νέα:
Μακροχρόνιος ο βασικός γκολκίπερ Ντελεκρουά. Ο πρώτος σκόρερ Ντομινγκές (14 γκολ πέρσι) που υπολογιζόταν για το ματς δεν ήταν παρών στην τελευταία προπόνηση και δεν μπήκε στην αποστολή. Στην επίθεση υπολογίζει λογικά στους Μπαρκά (10 γκολ) και τον νεαρό Ν’ Ταμάκ (3 γκολ) ενώ είναι παρών και ο βετεράνος Ταβάρες. Πρωτάρης ο 18χρονος γκολκίπερ Μαρί Ροζ.
Απουσίες
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Enzo Tchato | Α | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
0 | |
| Florian Tardieu | Μ | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
0 | |
| Everson Junior Pereira da Silva | Ε | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
0 | |
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Paul Delecroix | Τ | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
8 | |
| Julien Domingues | Ε | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
0 | |
Tιμωρημένοι
Τραυματίες
Άρρωστοι
Αμφίβολοι
Επιστρέφουν
Άλλοι λόγοι
Αγώνες που απουσιάζουν
Μονπελιέ - Ντιζόν Προγνωστικά
Ομάδα
Θέση
Goal/Goal
1.5+
2.5+
Τελ. 5
Εκτίμηση από Γάλλος
10η
100%
100%
-
8η
100%
100%
-
Στη Μονπελιέ μπήκαν κάποιες βάσεις πέρσι και θέλει δουλειά κυρίως δημιουργικά. Είναι κάπως άπειρη και λείπει το ταλέντο. Η Ντιζόν έχει εμπειρία, έχει κάποιους παίκτες ψημένους στην κατηγορία. Πιθανώς είναι πρόβλημα η παρουσία του πρωτάρη γκολκίπερ της. Δεν λέει κάτι το 2,00 στον άσο. Παίζεται το Χ κοντά στο 3,50.
ΨΗΦΙΣΕ
Εσύ που θα πόνταρες;
Ψήφισε και δες που ποντάρουν οι αναγνώστες μας!
Μονπελιέ - Ντιζόν
1
1.93
X
3.70
2
4.20
1
1.93
Μονπελιέ
X
3.70
Ισοπαλία
2
4.20
Ντιζόν
Μονπελιέ - Ντιζόν Αποδόσεις
1X2
U/O
GG/NG
| BOOKMAKER | 1 | X | 2 | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | U | O | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | GG | NG | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
1.93 | 3.45 | 4.20 | 4.41% | 1.78 | 2.05 | 4.73% | 1.83 | 1.90 | 6.78% |
|
|
1.85 | 3.70 | 4.10 | 5.19% | 1.74 | 2.09 | 5.05% | 1.92 | 1.84 | 6.04% |
|
|
1.85 | 3.50 | 4.20 | 6.05% | 1.75 | 2.05 | 5.59% | 1.90 | 1.85 | 6.27% |
|
|
1.85 | 3.40 | 4.20 | 6.78% | 1.73 | 2.00 | 7.24% | 1.83 | 1.83 | 8.50% |
|
|
1.93 | 3.33 | 3.66 | 8.40% | 1.66 | 2.08 | 7.68% | 1.90 | 1.80 | 7.57% |
|
|
1.83 | 3.30 | 4.00 | 9.05% | 1.73 | 2.08 | 5.55% | 1.91 | 1.80 | 7.33% |
|
|
1.80 | 3.38 | 4.00 | 9.21% | 1.72 | 2.00 | 7.53% | 1.87 | 1.83 | 7.51% |
Betting facts
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Μονπελιέ, έχει επαληθευτεί 6 φορές το σημείο Over 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ