Ανάλυση
Απουσίες
Προγνωστικό
Αποδόσεις
Στατιστικά
Διαιτητής
P. Retail Γήπεδο
Marcel Picot (20.000) Απόσταση
377 χλμ. Καιρός
Αίθριος
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Νανσί
Ανάλυση:
Ηρθε και η ώρα του πρώτου της γκολ και συνοδεύτηκε και από την πρώτη της νίκη. Στο 1-0 στην Πο έκανε μάλλον την καλύτερη ως τώρα εμφάνιση και ήταν ισορροπημένη σε όλες τις γραμμές. Εψαχνε το κάτι παραπάνω επιθετικά και φαίνεται πως ο Καντίλ (πρώην Αμιάν) με την τεχνική του μπορεί να δώσει το κάτι παραπάνω και συνεργάστηκε άριστα με τους συμπαίκτες του. Εδωσε και την πρώτη του βοήθεια, την ασίστ, ο επιθετικός Ουσνί, νέο απόκτημα κι αυτός που ήταν πρώτος σκόρερ στα φιλικά. Σκόρερ ο Κονγκολέζος φορ Μποκάνγκου (5 γκολ πέρσι) στο 87’. «Νιώθουμε πως τεχνικά υπάρχει χημεία και το χαίρονται αλλά δεν πρέπει να το παρακάνουμε με περιττές ενέργειες, δεν χρειάζονται υπερβολές» σχολίασε ο Τανσό. Κλείνει από την Παρί FC τον 20χρονο Μαδαγασκάριο μεσοεπιθετικό Ελ Χαντάρι. Είναι συνολικά η 11η μεταγραφή της.
Αγωνιστικά νέα:
Παραμένουν αμφίβολοι ο νεοαποκτηθείς αριστερός μπακ Ντενμπέ και ο χρήσιμος μεσοαμυντικός Ζελέν. Ο Τανσό θα πάει περίπου με τους ίδιους ενώ αυτός που κέρδισε πόντους είναι ο φορ Μποκάνγκου μετά το γκολ του (έβαλε 5 πέρσι) και θέτει υποψηφιότητα για 11άδα.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Δουνκέρκη
Ανάλυση:
Ενώ στα δύο πρώτα κέρδισε τις εντυπώσεις με το επιθετικό της στιλ, τη δημιουργικότητα και την αποτελεσματικότητα, με τη Μονπελιέ και το σφιχτό της στιλ και μετά από ένα καλό πρώτο 20λεπτο συνάντησε μεγάλες δυσκολίες κι έχασε με 1-0 με γκολ στο 54’. Αν μάλιστα δεν είχε σε καλή μέρα τον νέο της γκολκίπερ Πρεβό το σκορ θα μπορούσε να είναι πιο βαρύ αφού όσο περνούσε η ώρα έδειχνε αποσυντονισμένη. Ο Σάντσες αντιλήφθηκε πως κάτι δεν πάει καλά και έκανε δύο αλλαγές στην αριστερή του πλευρά στο ημίχρονο, βγάζοντας τον μπακ Μαγιελά και τον μεσοεπιθετικό Προύτσεφ (δύο γκολ στην πρεμιέρα) αλλά δεν πήρε αυτά που έψαχνε.
Αγωνιστικά νέα:
Ηταν άρρωστος την Πέμπτη κι έχασε την προπόνηση ο αριστερός μπακ Μαγιελά, σκόρερ στην πρεμιέρα. Ο Σάντσες δεν ήταν σίγουρος αν θα τον βάλει. Παραμένει ανέτοιμος ο πρώην διεθνής νεοαποκτηθείς μέσος ΝΖονζί. Τα πλάνα είναι αρκετά σταθερά, ειδικά η άμυνα που είναι και η πιο δεμένη γραμμή της αφού κατά τα 3/4 είναι ίδιοι με πέρσι. Μπροστά ξεχωρίζει ο Ρομπινέ (1 γκολ), είχε σκοράρει πέρσι στην ήττα με 3-2 στη Νανσί. Εκδήλωσε ενδιαφέρον η Ναντ για την απόκτησή του και κατέθεσε πρόταση που δεν έγινε αποδεκτή.
Πιθανές Ενδεκάδες
Δουνκέρκη
Απουσίες
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Jeremy Gelin | Α | 13/1 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
1 | |
| Logan Ndenbe | Α | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
1 | |
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Steven N'Zonzi | Μ | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
3 | |
Tιμωρημένοι
Τραυματίες
Άρρωστοι
Αμφίβολοι
Επιστρέφουν
Άλλοι λόγοι
Αγώνες που απουσιάζουν
Νανσί - Δουνκέρκη Προγνωστικά
Ομάδα
Θέση
Goal/Goal
1.5+
2.5+
Τελ. 5
Εκτίμηση από Γάλλος
6η
28.6%
42.9%
28.6%
12η
57.1%
85.7%
42.9%
Ελαφριά βελτίωση για τη Νανσί στο τελευταίο παιχνίδι, μικρό πισωγύρισμα για την Ντανκέρκ αλλά γενικά οι δύο ομάδες δείχνουν να είναι κοντά η μια στην άλλη. Φαίνεται και από τα σετ που το έχουν σχεδόν μοιρασμένο και είναι κάπως τσιμπημένο το Χ στο 3,30.
ΨΗΦΙΣΕ
Εσύ που θα πόνταρες;
Ψήφισε και δες που ποντάρουν οι αναγνώστες μας!
Νανσί - Δουνκέρκη
1
2.52
X
3.50
2
2.85
1
2.52
Νανσί
X
3.50
Ισοπαλία
2
2.85
Δουνκέρκη
Νανσί - Δουνκέρκη Αποδόσεις
1X2
U/O
GG/NG
| BOOKMAKER | 1 | X | 2 | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | U | O | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | GG | NG | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
2.44 | 3.50 | 2.80 | 5.01% | 1.95 | 1.85 | 5.07% | 1.67 | 2.13 | 6.39% |
|
|
2.52 | 3.30 | 2.82 | 5.17% | 1.95 | 1.85 | 5.07% | 1.65 | 2.15 | 6.64% |
|
|
2.50 | 3.25 | 2.85 | 5.53% | 1.94 | 1.83 | 5.83% | 1.63 | 2.20 | 6.37% |
|
|
2.35 | 3.40 | 2.85 | 6.59% | 1.90 | 1.85 | 6.27% | 1.65 | 2.18 | 6.08% |
|
|
2.40 | 3.33 | 2.75 | 7.46% | 1.92 | 1.78 | 7.63% | 1.66 | 2.10 | 7.29% |
|
|
2.38 | 3.10 | 2.60 | 11.30% | 2.00 | 1.80 | 5.26% | 1.62 | 2.20 | 6.70% |
Betting facts
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Νανσί, έχει επαληθευτεί 6 φορές το σημείο Under 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ