Ανάλυση
Απουσίες
Προγνωστικό
Αποδόσεις
Στατιστικά
Διαιτητής
Ρόμπερτ Χάρβεϊ (Ιρλανδία) Γήπεδο
Oriel Park (4.500) Απόσταση
82 χλμ. Καιρός
Ψυχρός
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Νταντάλκ
Ανάλυση:
Δεν ικανοποίησε στην εντός έδρας με 3-1 από την Μποέμιανς. Είχε σοβαρά αμυντικά κενά από την εκκίνηση του αγώνα, έφτιαξε επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από τα καρέ του Τσοράζκα. Προηγήθηκε στο σκορ στο 34’ με τον Ντέρβιν, ισοφαρίστηκε στο 50’ από γκολ του Τίρνεϊ, από το 67’ έπαιξε με ποδοσφαιριστή λιγότερο, υπέστη την ανατροπή στο 68’ από την… άσπρη βούλα από τον Τέιλορ, διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα στο 93’ από τον Μάιερς. Δύσκολα θ' αγωνιστεί ο έμπειρος ακραίος αμυντικός Κόνορ Ο’ Κίφι. Τιμωρημένος ο βασικός κεντρικός αμυντικός Κόλνγουολ. Συνεχίζουν σταθερά εκτός δράσης λόγω σοβαρών τραυματισμών ο βασικός τερματοφύλακας Κόνορ Κερνς, ο εφεδρικός στόπερ Μαχόγια Ανιμασαχούν, ο νεαρός στόπερ Σιν Σπέιτ, ο σημαντικός κεντρικός αμυντικός Βίνι Λέοναρντ, ο ταχύτατος πλάγιος επιθετικός Νόρμαν Γκάρμπετ και ο έμπειρος στράικερ Ντάνι Μάλεν.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Σάμροκ Ρόβερς
Ανάλυση:
Κέρδισε δίκαια με 3-1 την Γκάλγουεϊ εκτός έδρας. Κυριάρχησε από την έναρξη της αναμέτρησης, έβγαλε κλασικές ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Γουότς, αντιμετώπισε προβλήματα στο κέντρο της άμυνας από τους γηπεδούχους. Δυνατό ξεκίνημα, προηγήθηκε στο σκορ στο 2’ με τον Νούναν, σημείωσε δεύτερο τέρμα στο 26’ με τον Μπρέναν, υπέστη τη μείωση στο 48’ από γκολ του Βολφ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 73’ ο Σομπογουέιλ. Όπως σχολίασε ο προπονητής, δεν πρόκειται να ρισκάρει με τον αρχηγό κεντρικό αμυντικό Ρομπέρτο Λόπες. Συνεχίζουν σταθερά εκτός μάχης για μεγάλο χρονικό διάστημα λόγω σοβαρών τραυματισμών ο ποιοτικός ακραίος επιθετικός Ντάνιελ Μαντρόιου και ο έμπειρος φορ Ρόρι Γκάφνεϊ. Στα θετικά είναι πως επιστρέφει ο επιθετικός Ντάνι Γκραντ, ενώ χρειάζεται περίπου μία εβδομάδα ακόμη ο αμυντικός Ο' Σάλιβαν.
Απουσίες
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Conor Kearns | Τ | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
9 | |
| Vinnie Leonard | Α | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
12 | |
| Rob Cornwall | Α | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
0 | |
| Conor O'Keeffe | Α | 16/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
5 | |
| Luke Mulligan | Α | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
15 | |
| Mayowa Animasahun | Α | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
0 | |
| N. Garbett | Μ | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
15 | |
| TJ Molloy | Ε | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
9 | |
| Danny Mullen | Ε | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
7 | |
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Roberto Lopes | Α | 1/1 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
1 | |
| C. O'Sullivan | Α | 13/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
1 | |
| Daniel Mandroiu | Μ | 9/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
15 | |
| Rory Gaffney | Ε | 14/7 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
15 | |
| Max Kovalevskis | Ε | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
15 | |
| Danny Grant | Ε | 14/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
4 | |
Tιμωρημένοι
Τραυματίες
Άρρωστοι
Αμφίβολοι
Επιστρέφουν
Άλλοι λόγοι
Αγώνες που απουσιάζουν
Νταντάλκ - Σάμροκ Ρόβερς Προγνωστικά
Ομάδα
Θέση
Goal/Goal
1.5+
2.5+
Τελ. 5
Εκτίμηση από Γιώργος Κούλης
4η
68.8%
93.8%
62.5%
1η
50%
68.8%
37.5%
Η Ντάνταλκ δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση αυτόν τον καιρό, μετρώντας τρεις ήττες στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια πρωταθλήματος. Η Σάμροκ Ρόβερς είναι άκρως φορμαρισμένη για μεγάλο χρονικό διάστημα, καθώς έχει έξι επικρατήσεις τις εφτά τελευταίες αγωνιστικές. Μπορεί η ανώτερη Σάμροκ Ρόβερς να συνεχίσει τα θετικά αποτελέσματα απέναντι στη Ντάνταλκ.
ΨΗΦΙΣΕ
Εσύ που θα πόνταρες;
Ψήφισε και δες που ποντάρουν οι αναγνώστες μας!
Νταντάλκ - Σάμροκ Ρόβερς
1
3.00
X
3.65
2
2.35
1
3.00
Νταντάλκ
X
3.65
Ισοπαλία
2
2.35
Σάμροκ Ρόβερ.
Νταντάλκ - Σάμροκ Ρόβερς Αποδόσεις
1X2
U/O
GG/NG
| BOOKMAKER | 1 | X | 2 | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | U | O | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | GG | NG | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
2.90 | 3.65 | 2.31 | 4.92% | 2.15 | 1.69 | 5.38% | 1.58 | 2.32 | 6.01% |
|
|
2.70 | 3.65 | 2.35 | 6.53% | 2.15 | 1.67 | 6.01% | 1.57 | 2.30 | 6.69% |
|
|
2.75 | 3.55 | 2.35 | 6.62% | 2.10 | 1.70 | 6.05% | 1.58 | 2.30 | 6.34% |
|
|
2.85 | 3.50 | 2.27 | 7.16% | 2.10 | 1.65 | 7.60% | 1.55 | 2.30 | 7.40% |
|
|
2.90 | 3.40 | 2.25 | 7.70% | 2.10 | 1.70 | 6.05% | 1.57 | 2.25 | 7.53% |
|
|
3.00 | 3.50 | 2.12 | 8.32% | 2.10 | 1.66 | 7.29% | 1.55 | 2.28 | 7.73% |
Betting facts
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Νταντάλκ, έχει επαληθευτεί 6 φορές το σημείο Over 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ