Ανάλυση
Απουσίες
Προγνωστικό
Αποδόσεις
Στατιστικά
Διαιτητής
Μ. Λιντς Γήπεδο
Ryan McBride Brandywell Stadium (6.242) Απόσταση
215 χλμ. Καιρός
Άστατος
Α΄ Γύρος: Ντέρι - Νταντάλκ 2-2
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Ντέρι
Ανάλυση:
Δεν άξιζε την εντός έδρας επικράτηση με 1-0 (1,09-2,69 τα xGoals) επί της Σεντ Πάτρικς σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 33ης αγωνιστικής. Παθητική στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, είχε σοβαρά προβλήματα στην… καρδιά της άμυνας, κόντρα στη ροή πέτυχε το μοναδικό γκολ στο 62’ με τον Σάντος, άντεξε στην ασφυκτική πίεση των τελευταίων λεπτών. Ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας, πάντως δεν έχει κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον στο φινάλε και επικεντρώνεται στον τελικό του Κυπέλλου με αντίπαλο τη Γουότερφορντ. Την τελευταία αγωνιστική πηγαίνει στην έδρα της Σλίγκο Ρόβερς. Είναι τέταρτη με 1,62 xGoals στην κατηγορία, σκοράρει 1,35 τέρματα σε κάθε ματς, ενώ δέχεται 1,29 σε κάθε αναμέτρηση. Συνεχίζουν σταθερά εκτός δράσης λόγω σοβαρών τραυματισμών ο έμπειρος μεσοαμυντικός Καρλ Γουίντσεστερ, ο ποιοτικός ακραίος επιθετικός Τζέιμς ΜακΚλίν, ο ταχύτατος εξτρέμ Εοχάν Κουράν και ο εφεδρικός στράικερ Μίκαελ ΜακΚόλγκαν.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Νταντάλκ
Ανάλυση:
Μπορούσε τους τρεις πόντους στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την ουραγό Σλίγκο Ρόβερς (0,71-2,49 τα xGoals). Κυριάρχησε από το ξεκίνημα, έπαιξε στο μισό γήπεδο τον αντίπαλο, βγάζοντας πολλές κλασικές ευκαιρίες, πάντως έσωσε το βαθμό στο 90’. Υποχώρησε στην 6η θέση της βαθμολογίας και δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο στο τέλος της φετινής περιόδου, καθώς εξασφάλισε μαθηματικά τη σωτηρία. Την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται τη Σάμροκ Ρόβερς. Είναι δεύτερη με 1,77 xGoals στην κατηγορία, σκοράρει 1,76 τέρματα σε κάθε ματς, ενώ παραβιάζεται η εστία της με 1,21 γκολ. Αμφίβολοι ο χρήσιμος στόπερ Ανιμαχασαχούμ, ο γρήγορος ακραίος αμυντικός Ρος Γουίλσον και ο έμπειρος φορ Μάλεν. Παραμένουν σταθερά εκτός δράσης λόγω σοβαρών τραυματισμών ο βασικός γκολκίπερ Κόνορ Κερνς, ο εφεδρικός πορτιέρε Λέο Στρίτερ, ο γρήγορος πλάγιος αμυντικός Κόνορ Ο’ Κίφι, ο αναπληρωματικός στράικερ Μαξ Φέργκιουσον και ο ταλαντούχος φορ Σον Πλατ.
Απουσίες
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Carl Winchester | Μ | 8/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
16 | |
| James McClean | Μ | 1/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
10 | |
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Conor Kearns | Τ | 3/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
29 | |
| Conor O'Keeffe | Α | 16/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
25 | |
Tιμωρημένοι
Τραυματίες
Άρρωστοι
Αμφίβολοι
Επιστρέφουν
Άλλοι λόγοι
Αγώνες που απουσιάζουν
Ντέρι - Νταντάλκ Προγνωστικά
Ομάδα
Goal/Goal
1.5+
2.5+
Τελ. 5
Εκτίμηση από Γιώργος Κούλης
61.1%
69.4%
50%
77.8%
91.7%
63.9%
Η Ντέρι δεν έχει ιδιαίτερο κίνητρο στο φινάλε του πρωταθλήματος, αποκλειστικός στόχος αποτελεί η κατάκτηση του Κυπέλλου, όπου θα κοντραριστεί στον τελικό του θεσμού με τη Γουότερφορντ. Η Ντάνταλκ κατόρθωσε οριστικά την παραμονή στην κορυφαία κατηγορία, πετυχαίνοντας τον κύριο στόχο της σεζόν και ταξιδεύει στην αναμέτρηση δίχως ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Δεν περιμένουμε ιδιαίτερες σκοπιμότητες, από τρία G/G προέρχεται η Ντάνταλκ και μπορεί να επαληθευτεί σε απόδοση 1,60.
23/10
21:45
Αγώνας
Ντέρι - Νταντάλκ
Σημείο
G/G
Stake
8.00
Result
2-1
Profit
+4.80
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
ΨΗΦΙΣΕ
Εσύ που θα πόνταρες;
Ψήφισε και δες που ποντάρουν οι αναγνώστες μας!
Ντέρι - Νταντάλκ
1
1.77
X
4.15
2
4.70
1
1.77
Ντέρι
X
4.15
Ισοπαλία
2
4.70
Νταντάλκ
Ντέρι - Νταντάλκ Αποδόσεις
1X2
U/O
GG/NG
| BOOKMAKER | 1 | X | 2 | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | U | O | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | GG | NG | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
1.68 | 4.15 | 4.50 | 5.52% | 2.36 | 1.58 | 5.36% | 1.58 | 2.30 | 6.34% |
|
|
1.68 | 3.85 | 4.70 | 6.34% | 2.20 | 1.62 | 6.70% | 1.58 | 2.30 | 6.34% |
|
|
1.69 | 4.00 | 4.35 | 6.68% | 2.20 | 1.60 | 7.37% | 1.62 | 2.20 | 6.70% |
|
|
1.72 | 3.85 | 4.20 | 7.34% | 2.22 | 1.60 | 7.02% | 1.60 | 2.22 | 7.02% |
|
|
1.77 | 3.80 | 3.80 | 8.37% | 2.20 | 1.60 | 7.37% | 1.55 | 2.28 | 7.73% |
|
|
1.62 | 3.75 | 4.50 | 9.60% | 2.35 | 1.57 | 5.88% | 1.57 | 2.25 | 7.53% |
Betting facts
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Ντέρι, έχει επαληθευτεί 5 φορές το σημείο Over 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ