ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ - ΜΑΛΑΓΑ (1/10/22, 17:15) ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΟΣ - MatchMoney
GOAL BET

ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ

0 - 0 01-10-22

ΜΑΛΑΓΑ

Για τον αγώνα ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ-ΜΑΛΑΓΑ γράφει ο Γιώργος Τεριακής Ημερομηνία: 20:18 30/09/22
2.40

Καλή εμφάνιση παρά την ήττα με 2-1 από την Έιμπαρ. Πίσω στο σκορ στο 19΄, είχε δοκάρι με τον Ματέους Αΐας στο 45΄, δέχθηκε δεύτερο στο φινάλε του ημιχρόνου, μείωσε με τον Γκασαμά στο 59΄, ο οποίο είχε και δοκάρι 6 λεπτά αργότερα, ενώ στις καθυστερήσεις είχε μεγάλη φάση με τον Πέκε για την ισοφάριση.

Ο Γκιγιέρμο Φερνάντεθ Ρόμο έπλεξε το εγκώμιο της Μάλαγα, λέγοντας: «Είναι μια ομάδα που φτιάχτηκε για να πρωταγωνιστήσει και να διεκδικήσει την άνοδο. Η θέση της είναι πλασματική. Εμείς δουλέψαμε καλά όλη την εβδομάδα και θα τα δώσουμε όλα για τη νίκη, ώστε ν’ ανέβουμε πιο ψηλά στη βαθμολογία».

Γυρίζει ο μεσοεπιθετικός Πόμπο (2/0), παραμένουν εκτός οι δεξιοί μπακ Ντάνι Φερνάντεθ (5/0), Ουνάι Μεδίνα (3/0) και ο επιθετικός Σεντρίκ (2/0). Μπήκε στην αποστολή ο δεξιός μπακ Μαντίγια (3/0), ο οποίος δεν προπονήθηκε όλη την εβδομάδα.

Εμφανώς βελτιωμένη στο ντεμπούτο του Πέπε Μελ, έμεινε όμως στο 1-1 με τη Βιγιαρεάλ Β. Πίσω στο σκορ από ένα κόρνερ στο 20΄, απάντησε έξι λεπτά μετά με τον Ρουμπέν Κάστρο, ο οποίος είχε δύο ακυρωθέντα γκολ στη συνέχεια. Μονόλογος δικός της στο β’ με αρκετές ευκαιρίες, αλλά και δοκάρι στο 80΄ με τον Άλεξ Γκαγιάρ.

Ο Πέπε Μελ μιλώντας για το ματς με τη Ράθινγκ, τόνισε: «Δεν μπορούμε να σχολιάσουμε τη βαθμολογική θέση κανενός, όταν εμείς είμαστε στη χειρότερη δυνατή. Η Ράθινγκ κάνει καλά κάποια πράγματα, παίζει με ένταση, πρεσάρει, παίζει από τα άκρα, ενώ είναι δυνατή και στις στατικές φάσεις. Εμείς πρέπει να παίξουμε για τη νίκη, έχουμε χάσει έδαφος και μόνο παίζοντας επιθετικά και κερδίζοντας, μπορούμε να το καλύψουμε».

Μετράει 7 σερί νίκες απέναντι στη Ράθινγκ, ανεξαρτήτως έδρας.

Έκανε ντεμπούτο ο νεαρός στόπερ Μούσα Ντιαρά (1/0), αλλά τραυματίστηκε και θα μείνει 2-3 μήνες εκτός. Φρέσκο πρόβλημα ο επιθετικός Τσαβαρία (5/0), λείπουν ξανά οι στόπερ Χουάντε (6/0), Ραμάλιο (3/0) και ο χαφ Λουίς Μουνιόθ (3/0). Εξέτισε ο στόπερ Μπουστίνθα (3/0), επιστρέφει και ο στόπερ Μπούργος (2/0).

Μάχη ουραγών στο «Σαρδινέρο», αμφότερες προέρχονται από καλές εμφανίσεις, παρότι δεν κέρδισαν την προηγούμενη εβδομάδα. Φυσικά και μπορεί να πάει παντού, αλλά οι τιμές αουτσάιντερ στη Μάλαγα, με γαργαλάνε…

Δεδομένη η ποιότητα της Μάλαγα μπροστά, φτιάχνει φάσεις εσχάτως η Ράθινγκ και μπορεί να βρει κι αυτή γκολ. Είναι αφύσικο που δεν έχει σκοράρει ακόμη στην έδρα της. Το G/G μοιάζει πολύ πιθανό να εμφανιστεί και πληρώνει 1,98 στη Stoiximan.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Σανταντέρ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Μάλαγα

Β' ΙΣΠΑΝΙΑΣ 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 0 - 1 2020/2021 - 2021/2022 -