Ανάλυση
Απουσίες
Προγνωστικό
Αποδόσεις
Στατιστικά
Διαιτητής
Γκαέλ Ανγκουλά (Γαλλία) Γήπεδο
Stade Geoffroy-Guichard (42.000) Απόσταση
490 χλμ. Καιρός
Άστατος
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Σεντ Ετιέν
Ανάλυση:
Και ξαφνικά έγινε πιο προσεκτική στο παιχνίδι της ενώ την είχαμε συνηθίσει σε μεγάλο βαθμό χύμα και όσα πάνε κι όσα έρθουν. Με τέτοιο στιλ και χάρη και σε γρήγορο γκολ του καλού επιθετικού Καρντονά στο 13’ κέρδισε πιο εύκολα απ’ όσο δείχνει το 1-0 στον Αστέρα. Ηταν το παιχνίδι που απειλήθηκε λιγότερο από κάθε άλλη φορά φέτος. Τα xGoals ήταν 1,07-0,26. «Νομίζω πως μπορώ να το πω, πλέον είμαστε ομάδα. Νιώθω πως μπορούμε να έχουμε τον έλεγχο σε κάθε είδους κατάσταση. Το παιχνίδι με τη Ναντ θα έπρεπε να είναι στη Ligue 1. Είναι από τα παιχνίδια που οτιδήποτε έχει γίνει τις προηγούμενες εβδομάδες δεν έχει καμιά σημασία» τόνισε ο Κάθρο. Πρώτη φορά φέτος δύο σερί δεν δέχεται γκολ. Αλάνθαστη εντός έδρας με 4/4, σ’ όλες τις νίκες έβαλε από τουλάχιστον δύο γκολ. Κερδίζει 4,1 κόρνερ ανά αγώνα.
Αγωνιστικά νέα:
Παρών τελικά ο σημαντικός στόπερ Λε Καρντινάλ, που έγινε αναγκαστική αλλαγή. Το ζήτημα είναι αν θα αντέξει ή όχι. Επιστρέφει ο Πορτογάλος στόπερ Λάμπα. Τον υπολόγιζε για βασικό φέτος αλλά τραυματισμός τον έριξε πίσω. Δεύτερο εκτός ο γκολκίπερ/αρχηγός Λαρσονέρ και ο Σλοβένος μέσος Σβέτλιν. Δεύτερο κάτω από τα δοκάρια ο νεαρός ΝΤιάιγ, που στον Αστέρα δεν δοκιμάστηκε ιδιαίτερα ώστε να κριθεί. Μπροστά οι Καρντονά και Μπάλο, από πέντε γκολ ο καθένας, όσα και ο σημαντικός μεσοεπιθετικός Μποάκιε.
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Ναντ
Ανάλυση:
Πάνω που πήγε να χτίσει μια μικρή δυναμική ήρθε η κατραπακιά με το 3-2 από την Ντανκέρκ να την προσγειώσει. Ενώ προηγήθηκε στο 29’ δεν κατάφερε να το συνεχίσει και γρήγορα το γύρισαν οι φιλοξενούμενοι σε 1-3. Είχε πάντως λίγο χαρακτήρα στο τέλος και αφού μείωσε πλησίασε και το 3-3. Τα γκολ της ο στόπερ Αμιάν και ο μπακ/χαφ Ασέμ. Τα xGoals ήταν 1,71-1,96. Δύο αγωνιστικές νωρίτερα έκανε την καλύτερη φετινή της εμφάνιση στο 0-0 με τη Ρεμς αλλά αποδείχθηκε πως πάσχει από σταθερότητα. «Τώρα θα φανεί αν είμαστε μια ομάδα που μπορεί να αντιδράσει μέσα στη δυσκολία. Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να παίξουμε μ’ ένα τέτοιο αντίπαλο ώστε να συσπειρωθούμε» λέει ο Πουαριέ. Πάγωσε ξανά η πώλησή της αφού ο ιδιοκτήτης Κίτα έκρινε πως οι υποψήφιοι αγοραστές ήταν αναξιόπιστοι. Κερδίζει 5,6 κόρνερ ανά αγώνα. Με θετική παράδοση, 2-2-0 στα τέσσερα τελευταία στη Σεντ Ετιέν.
Αγωνιστικά νέα:
Επιστρέφει ο έμπειρος μεσοεπιθετικός Καφαρό, αγωνίστηκε στη Σεντ Ετιέν το 2022-25. Αδιάφορα προβλήματα. Μάλλον ξανά με τριάδα πίσω ενώ μπροστά τη μια βάζει δίδυμο, την άλλη (την περασμένη εβδομάδα) κάτι σε τριάδα με τον μέσο Γιουνουσά πιο προωθημένο. Καθαρές επιθετικές λύσεις οι Κορεντόρ, Ρομπινέ, από δύο γκολ ενώ υπάρχει και ο Καμερουνέζος Γκανάγκο (1 γκολ).
Πιθανές Ενδεκάδες
Ναντ
Απουσίες
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Gautier Larsonneur | Τ | 30/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
1 | |
| Tamar Svetlin | Μ | 26/1 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
1 | |
| Παίχτης | Θέση | Συμ/Γκολ | Αξιολόγηση |
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Tylel Tati | Α | 1/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
2 | |
| Mathieu Cafaro | Ε | 0/0 |
☆☆☆☆☆
★★★★★
|
2 | |
Tιμωρημένοι
Τραυματίες
Άρρωστοι
Αμφίβολοι
Επιστρέφουν
Άλλοι λόγοι
Αγώνες που απουσιάζουν
Σεντ Ετιέν - Ναντ Προγνωστικά
Ομάδα
Θέση
Goal/Goal
1.5+
2.5+
Τελ. 5
Εκτίμηση από Γάλλος
1η
55.6%
88.9%
77.8%
15η
55.6%
55.6%
55.6%
Μεγάλο παιχνίδι, σε επίπεδο φανέλας το μεγαλύτερο -και με διαφορά- της κατηγορίας. Είναι για Ligue 1 και θα ήταν κι εκεί τεράστια κόντρα. Αν αυτό θα επηρεάσει κάπως τις συμπεριφορές τους δεν ξέρω. Η φόρμα πάντως λέει «άσος» αφού η Σεντ Ετιέν τα έχει σχεδόν όλα ενώ η Ναντ εκεί που πάει κάτι να βρει κάνει βήμα πίσω. Σε σωστά επίπεδα ο άσος, κοντά στο 1,80.
24/10
21:45
Αγώνας
Σεντ Ετιέν - Ναντ
Σημείο
1
Stake
7.00
Result
1-0
Profit
+5.81
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
ΨΗΦΙΣΕ
Εσύ που θα πόνταρες;
Ψήφισε και δες που ποντάρουν οι αναγνώστες μας!
Σεντ Ετιέν - Ναντ
1
1.82
X
3.90
2
4.75
1
1.82
Σεντ Ετιέν
X
3.90
Ισοπαλία
2
4.75
Ναντ
Σεντ Ετιέν - Ναντ Αποδόσεις
1X2
U/O
GG/NG
| BOOKMAKER | 1 | X | 2 | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | U | O | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. | GG | NG | ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΚΑΝ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
1.78 | 3.85 | 4.40 | 4.65% | 2.02 | 1.80 | 4.82% | 1.75 | 2.02 | 6.23% |
|
|
1.70 | 3.90 | 4.75 | 5.23% | 2.02 | 1.79 | 5.10% | 1.75 | 2.03 | 6.02% |
|
|
1.77 | 3.65 | 4.40 | 6.21% | 2.00 | 1.78 | 5.82% | 1.70 | 2.07 | 6.66% |
|
|
1.76 | 3.60 | 4.40 | 6.82% | 1.91 | 1.80 | 7.33% | 1.73 | 2.00 | 7.24% |
|
|
1.72 | 3.60 | 4.50 | 7.53% | 1.95 | 1.76 | 7.49% | 1.75 | 1.95 | 7.77% |
|
|
1.82 | 3.40 | 3.90 | 9.09% | 1.72 | 1.85 | 10.87% | |||
|
|
1.70 | 3.70 | 4.10 | 9.29% | 2.05 | 1.75 | 5.59% | 1.73 | 2.00 | 7.24% |
Betting facts
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Σεντ Ετιέν, έχει επαληθευτεί 8 φορές το σημείο Over 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ