Ευρωλίγκα: Το 62,5% του Μίτσιτς! - MatchMoney

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ

Matchmoney on the go

Ευρωλίγκα: Το 62,5% του Μίτσιτς!

Δημοσιεύτηκε: Δημήτρης Καναβαράκης στις 19:03 16/11/2018

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει σήμερα την ομάδα που διαθέτει τους δύο πιο εύστοχους παίκτες της Euroleague στα σουτ τριών πόντων. Ο ένας είναι ο Αμερικανός φόργουορντ Τζέιμς Άντερσον, που έχει ευστοχήσει σε 9/12 προσπάθειες (75%) και ο άλλος ο Βασίλιε Μίτσιτς, που «γράφει» με 62,5% εκτός από τη γραμμή των 6,75μ. (10/16).

Παίξε νόμιμα στοιχήματα Μπάσκετ στην betshop.gr

Ο Σέρβος πόιντ γκαρντ είχε 7/10 τρίποντα στα τρία τελευταία ματς της διοργανώσης, όλα απαιτητικά, με Φενερ εντός και Μιλάνο, Γκραν Κανάρια εκτός. Σε τι απόδοση θα αγοράζατε το ενδεχόμενο να σκοράρει πάνω από ένα στο σημερινό ματς με τον ΠΑΟ; Βάσει στατιστικής το bet δεν θα έπρεπε να προσφέρεται πάνω από το 1,85. Το βρίσκουμε όμως στο 2,25 στο Stoiximan και προφανώς δεν υπάρχει αμφιβολία για το αν έχει ή όχι αξία.

Η Μπάγερν έχει «ψηλώσει» απότομα, βάζοντας για τα καλά στο χάρτη της Euroleague το γερμανικό μπάσκετ. Νίκησε εντός έδρας τον Παναθηναϊκό, έπαιξε στα ίσια τη Φενέρ στην Πόλη και διέλυσε με το ιστορικό 116-70 την Νταρουσάφακα την περασμένη εβδομάδα. «Πραγματικά θέλουμε να πάρουμε το ματς με την ΤΣΣΚΑ και να δείξουμε σε όλους τη δυναμική μας», δήλωσε στο site της Euroleague o Ντέβιν Μπούκερ.

H ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη μπορεί να έχει 6/6, αλλά είναι χαρακτηριστικό ότι τέσσερα από αυτά τα ματς τα πήρε στα τελευταία λεπτά, με διαφορές έως και 5 πόντους. Ακόμα και στο εκτός έδρας 106-91 επί της Γκραν Κανάρια ήταν στο +1 (81-82) στο 32’. Δεν θα μπορούσε να βρίσκεται σε καλύτερο μομέντουμ η πρωταθλήτρια Γερμανίας για να προσφέρει ισχυρό ανταγωνισμό στην ΤΣΣΚΑ. Επιλογή ο άσος με χάντικαπ στους 8,5 πόντους, στο 1,60.

Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός με πριμ 5%*

Και αφού θεωρούμε την Μπάγερν ικανή να λαχταρίσει τη ρωσική υπερδύναμη, θεωρούμε και τον Στέφαν Γιόβιτς ικανό να ξεπεράσει το όριο των τεσσάρων ασίστ. Το έχει περάσει στα 4/6 φετινά ματς, μοιράζοντας 13 ασίστ στα δύο τελευταία, με Φενέρ εκτός (6) και Νταρουσάφακα εντός (7). Στο δεύτερο έπαιξε μάλιστα μόλις 15 λεπτά, καθώς η αναμέτρηση κρίθηκε από νωρίς. Τίμιο το 1,75 για το over 4,5 του δίμετρου Σέρβου πόιντ γκαρντ.