Ολλανδία: Highlights με μουσική υπόκρουση... Μπομπ Μάρλεϊ - MatchMoney

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ

Matchmoney on the go

Ολλανδία: Highlights με μουσική υπόκρουση… Μπομπ Μάρλεϊ

Δημοσιεύτηκε: Γιώργος Πετρής στις 10:08 27/08/2018

Στο Αγιαξ – Εμεν την αποθέωση γνώρισε ο γιος του Μπομπ Μάρλεϊ, που βρέθηκε στις κερκίδες της Αμστερνταμ Αρίνα για να παρακολουθήσει το ματς. Το τραγούδι του πατέρα του, το κλασικό Three little birds παίζει πολύ συχνά από τα μεγάφωνα στα εντός έδρας ματς του Αγιαξ.

Στην Αϊντχόφεν πανηγύρισαν μετά το τέλος του αγώνα με τη Ζβόλε έντονα, καθώς το νικητήριο τέρμα ήρθε στο 3ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων! Είναι το τρίτο σερί ματς που η PSV σκοράρει και κερδίζει στα τελευταία λεπτά. 2-1 εκτός τη Φορτούνα στο 90′ , 3-2 την Μπάτε Μπορίσοφ στο 89′ και, τώρα, 2-1 τη Ζβόλε στο 93′.

Ο Πιέρ φαν Χόιντονκ (μεγάλη καριέρα με τη Φέγενορντ, αλλά και στο εξωτερικό) μπορεί να βρίσκεται στα 48 του χρόνια, αλλά δεν την ξέχασε την τέχνη. Σκοράρει -με το σήμα κατατεθέν του- με υπέροχη εκτέλεση φάουλ σε αγώνα ερασιτεχνικού πρωταθλήματος.

Εχει τελειώσει το Αγιαξ – Εμεν και ο Φράνκι ντε Γιονγκ (από τα μεγαλύτερα ταλέντα των Ολλανδών, στο στόχαστρο της Μπαρτσελόνα) βλέπει live την (άστοχη) εκτέλεση του Φαν Ντάουνεν στο Ζβόλε – Αϊντχόφεν (0-0, στο δεύτερο λεπτό το πέναλτι) και απογοητευμένος λέει «τι έκανε».

Ολλανδός αναλυτής σε τηλεοπτικό κανάλι σχολιάζει το Νάπολι – Μίλαν και παρ’ ολίγο να φάει απίστευτη σαβούρα.

Αϊντχόφεν – Φέγενορντ για τις ομάδες των U19, με προπονητές τον Φαν Νίστελροϊ (Αϊντχόφεν) και τον Ντιρκ Κάουτ (Φέγενορντ). Και με αυτή την γκολάρα.

Ζιγέκ VS Χούντελααρ.

Στο Ντε Γκράαφστσαπ – Γκρόνινγκεν πολύ δυναμική η παρουσία των οπαδών των φιλοξενούμενων. Κι ακόμη πιο έντονα βέβαια τα πανηγύρια μετά το ματς, αφού η ομάδα τους πήρε το πρώτο τρίποντο με τη νίκη με 1-0.

Ομάδες σαν τη Βίλεμ δεν κερδίζουν κάθε μέρα με 5-0. Και οι παίκτες της τον πανηγύρισαν δεόντως το θρίαμβο επί της Χέρακλες μαζί με τον κόσμο τους.