ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ

Matchmoney on the go

“Παχύ” 2,80 από “Σακ” και Μέρτενς

Δημοσιεύτηκε: Θοδωρής Χαρόπουλος στις 13:59 05/06/2021

Από το νούμερο 15 της παγκόσμιας κατάταξης ατενίζει τα “χώματα” του Ρολάν Γκαρός η Ελίζ Μέρτενς. Η Βελγίδα, είναι η αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη απόψε για τη φάση των “32” του μεγάλου Παρισινού Γκραν Σλαμ. H Ελληνίδα, αντίστοιχα, είναι το νούμερο 18 στον κόσμο και “τρέχει” μία εξαιρετική χρονιά με καλό τένις και επιτυχίες. Τι κοινό έχουν; Είναι κολλητές! Λίγες οι καλές φιλίες που αναπτύσσονται στα κορτ και η Σάκκαρη το τόνισε: “Εχουμε παίξει πολλές φορές, είναι απίστευτη και αξιοσέβαστη αντίπαλος, από τις πιο παλιές μου φίλες. Γνωριζόμαστε από πολύ μικρές”. H νίκη της Σάκκαρη στο 1,92 και της Μέρτενς στο 2,08 στη Nοvibet, σε σετάκι μηδενικής γκανιότας ασφαλώς!

Την Πέμπτη το απόγευμα προκρίθηκε η Σάκκαρη με 2-0 κόντρα στην Ιταλίδα Παολίνι, σε μόλις μία ώρα αγώνα (67’). Η αποψινή της αντίπαλος, η Μέρτες, όμως, τα βρήκε μπαστούνια με την Ντίγιας (νο 93) την οποία υπέταξε 2-1 μετά από μάχη 2,5 ωρών! Οι δύο φίλες έχουν παίξει 7 φορές με το σκορ 4-3 υπέρ της Βελγίδας. Tη μοναδική μαχη σε χώμα, πάντως, να την έχει κερδίσει η Σάκκαρη, 2-0 στη Ραμπάτ, στο Μαρόκο το 2019 όπου η Σάκκαρη πήρε τον τίτλο.

Γεμάτα παιχνίδια

“Γεμάτα” τα παιχνίδια τους συνήθως. Όποια κερδίσει. Και σήμερα, όλα δείχνουν πως θα το πετύχει μετά από μάχη, όχι εύκολα. Ως εκ τουτου τα τρία σετ απόψε έχουν αυξημένες πιθανότητες, με το 2,45 της Nοvibet να αποτελεί άριστη επιλογή. Εκεί όμως που ρισκάρεις και κινείσαι ταυτόχρονα στο δυσδιάκριτο όριο του value, είναι στα γκέιμς. Αν επιβεβαιωθούν τρία σετ, ακόμα και 8άρά “άδεια” (6-2) να είναι θα έχουμε 24 γκέιμ με το καλημέρα. Ενα μισογεμάτο 10άρι σετ για Over 25,5 και το τρομερο 2,80 της Nοvibet  δεν το λες και απίθανο ή τρομερά ρισαδόρικο. Αρκεί, μάλλον, να πάμε στα τρία σετ. Εκτός κι αν τα κορίτσια παίξουν δύο τάιμπρεϊκ και το λήξουν στα δύο! Κι εκεί ταμείο σε στέλνουν!