ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ

Matchmoney on the go

Στέφανος 4άδας για 2,65 ως 3,60

Δημοσιεύτηκε: Θοδωρής Χαρόπουλος στις 04:26 01/04/2021

Το κανόνι Σάκκαρη έντυσε με τη γαλανόλευκη τον χθεσινό προημιτελικό του Μαϊάμι. Και σήμερα ο Στέφανος Τσιτσιπάς παίρνει τη σκυτάλη από τη συναθλήτρια και καλή του φίλη. Σε έναν αντρικό προημιτελικό με ακριβώς τον ίδιο στόχο. Την πρόκριση και μόνο αυτή. Σε ένα τουρνουά, ας ξαναπούμε, που αποτελεί ό,τι καλύτερο στο παγκόσμιο τένις μετά τη σειρά των τεσσάρων Γκραν Σλαμ.

Ο Στέφανος τρέχει μια σεζόν η οποία ολοένα και καλυτερεύει. Μπορεί να μην του έγινε το χατίρι για έναν τελικό στην Αυστραλία, αλλά πλασαρίστηκε στο Νο5 της παγκόσμιας κατάταξης. Και φτάνοντας στο Μαϊάμι έχει πιάσει σχεδόν peak απόδοσης. Κάνει ένα εκπληκτικό τουρνουά και το σερβίς του ειδικά είναι άπιαστο. Με διαφορά το κορυφαίο του όπλο.

Ο Χουρκάζ είχε σαφώς δυσκολότερο έργο, άλλωστε είναι το νούμερο 26 παγκοσμίως και αντιμετώπισε μακράν δυσκολότερους αντίπαλους από τον Καρδιτσιώτη σταρ. Μολαταύτα πέρασε, με τελευταίο του θύμα τον Ράονιτς, μολονότι κεφαλαιοποίησε μόνο τος 2/11 μπρέικ πόντους που είχε στο ματς.

Σύμμαχος η παράδοση

Σε αντίθεση με όλα τα άλλα μεγάλα ματς της έως τώρα σεζόν, ο Στέφανος Τσιτσιπάς μπαίνει στον προημιτελικό με σύμμαχο την παράδοση. Έχει αντιμετωπίσει 7 φορές τον Πολωνό και τον κέρδισε τις 6. Μολαταύτα, αξίζει να ληφθεί υπόψιν πως σε σκληρό ανοιχτό κορτ έχουν κονταροχτυπηθεί τις 3 και ο Στέφανος προηγείται 2-1. Ενώ τα μεταξύ τους ματς δεν ήταν ποτέ περίπατος για τον Ελληνα παικταρά. Ο οποίος έπρεπε να δίνει το κάτι παραπάνω για να επιβληθεί και όλα κρίθηκαν στα τρία σετ. Στα 3/6 πιο πρόσφατα, δε, είχαν τάι μπρέικ.

Μηδενική γκανιότα (0%) προσφέρει στο ματς του Χούρκαζ με τον Τσιτσιπά (5,20-1,23) η Novibet. Η οποία παίρνει και το πρώτο bet. Αφού το να κριθεί το ματς στα τρία σετ “αξίζει” 2,65 στη Nοvibet! Αναζητώντας, δε, την “φουσκωμένη” απόδοση, αξία έχει η νίκη του Στέφανου με σκορ 2-1 στο 3,60 της Nοvibet που έχει ένα υπερπλήρες μενού 80+ στοιχημάτων!

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον, τέλος, έχει το bet στα γκέιμ του αγώνα. Στα έξι πρόσφαστα ματς μεταξύ τους οι δύο αθλητές έχουν φέρει 18-33-28-34-29-32 γκέιμ. Και κάπως έτσι το Over 27,5 γκέιμ αποκτά αξία στο 2,95 της Stοiximan που καλύπτει επίσης τοματς με σετ μηδενικής γκανιότας (0%) και ακόμα 110 bet!