ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ - ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ (30/9/22, 21:45) ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΟΣ - MatchMoney

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

2 - 2 30-09-22

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Για τον αγώνα ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ-ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ γράφει ο Πάνος Ζάρρας Ημερομηνία: 20:58 29/09/22
1.80

Νίκη χαρακτήρα 2-1 στο Κρου. Πίσω στο σκορ κόντρα στην ροή (1-0/70’), ισοφάρισε στο 87’, δεν επαναπαύτηκε στον βαθμό και δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις (1-2/93’), σε ένα ματς που πιθανόν πέρσι να το έχανε κιόλας.

Δεν χάνει στα 4 τελευταία (3-1-0).

«Η Χάρτλπουλ πρόσφατα άλλαξε μάνατζερ και όλοι ξέρουμε τι γίνεται σε αντίστοιχες περιπτώσεις. Στο πρώτο τους παιχνίδι πήραν τον βαθμό και πλέον έχουν κάτι να χτίσουν. Ολη την εβδομάδα θυμίζω στους παίκτες μου την σημασία του αγώνα, δεν υπάρχει περιθώριο για χαλάρωση. Ξέρουμε πως θα έχουμε καλή στήριξη στις κερκίδες και είναι υποχρέωση μας να δώσουμε το μάξιμουμ για εκείνους», τόνισε ο Κλαφ.

Χάνουν τις επόμενες εβδομάδες ο χαφ Χάρτιγκαν (8/0) και ο εξτρέμ Οτς (4/1). Δύσκολα θα ρισκαριστεί στο συγκεκριμένο ο εξαιρετικός χαφ Μπόατενγκ (4/0, 1 ασίστ).

Ενθαρρυντικό το πρώτο δείγμα με τον Κερλ στον πάγκο της παρά το ισόπαλο 0-0 με την Τζίλιγχαμ. Είχε τον έλεγχο σε όλη την διάρκεια, ειδικότερα στα τελευταία λεπτά σπατάλησε σπουδαίες ευκαιρίες.

«Χρειαζόμαστε μια νίκη. Εγώ την θέλω, οι παίκτες την θέλουν, οι φίλαθλοι την θέλουν. Αυτό είναι το πιο σημαντικό με βάση την βαθμολογική μας θέση. Να είναι όλοι σίγουροι πως θα κάνουμε τα πάντα για να την πετύχουμε όσο το δυνατόν πιο σύντομα, προσωπικά πιστεύω πως υπάρχει αρκετή ποιότητα για να το καταφέρουμε. Δουλεύουμε σκληρά και ξέρω πως θα βελτιωθούμε άμεσα σε όλους τους τομείς», σχολίασε ο Κερλ.

Στο 50/50 ο βασικός μπακ Στέρι (7/0), εκτός ο χαφ Φέδερστοουν (7/0).

Σωστό φαβορί ο άσος. Αδιαπραγμάτευτο. Καλύτερη ομάδα η Μάνσφιλντ, παίζει στην δυνατή της έδρα (3-1-0) και φυσικά διανύει περίοδο καλύτερης φόρμας. Πριν λίγες εβδομάδες θα επέλεγα τη νίκη της με κλειστά μάτια, με βάση τα τωρινά δεδομένα όμως δεν με καλύπτουν οι τιμές του στο 1,40- 1,42. Η Χάρτλπουλ έχει πλέον τον πολύπειρο και ικανότατο Κιθ Κερλ στον πάγκο της και τα πρώτα δείγματα ήταν αρκετά ενθαρρυντικά παρά το ισόπαλο 0-0 με την Τζίλιγχαμ. Βέβαια η συγκεκριμένη έδρα είναι ίσως η δυσκολότερη της κατηγορίας.

No bet.

Προσωπικά θα παίξω το Over 2,5 στο 1,85 της Bet365. Η Μάνσφιλντ είναι γενικά πολύ επιθετική στο γήπεδο της και δεν ξέρει να παίζει σε χαμηλότερες ταχύτητες. Αυτή τη φορά αντιμετωπίζει μεν το άγνωστο, δεν περιμένω ωστόσο να αλλάξει και πολύ την φιλοσοφία της. Η Χάρτλπουλ έχει πλέον Κιθ Κερλ, έναν μάνατζερ που κατά βάση κοιτάει πρωτίστως να μαζέψει την άμυνα, βέβαια δημιούργησε πολλές ευκαιρίες κόντρα στην Τζίλιγχαμ (0-0) και αν πιάσει αντίστοιχα στάνταρ ίσως έρθει και το γκολ. Σε κάθε περίπτωση τα βραδινά παιχνίδια έχουν μια τάση εύκολα να ξεφεύγουν.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Μάνσφιλντ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΛΙΓΚ ΚΑΠ ΛΙΓΚ ΤΡΟΦΙ

Χάρτλπουλ

ΛΙΓΚ 2 2012/2013 - 2013/2014 1 - 4 2014/2015 1 - 1 2015/2016 3 - 1 2016/2017 4 - 0 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 - 2020/2021 - 2021/2022 3 - 2