ΜΙΟΝΤΑΛΕΝ - ΜΠΡΑΝ (8/10/22, 17:00) ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΟΣ - MatchMoney

ΜΙΟΝΤΑΛΕΝ

3 - 1 08-10-22

ΜΠΡΑΝ

Για τον αγώνα ΜΙΟΝΤΑΛΕΝ-ΜΠΡΑΝ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 03:47 08/10/22
1.34

Άμεσο τέλος για τη Μιοντάλεν στο σερί δύο νικών, μετά την ήττα από τη Φρέντρικσταντ με 1-2. Ανύπαρκτη στο πρώτο κομμάτι του αγώνα και δέχθηκε δικαίως δύο τέρματα (16’, 25’), απάντησε έξι λεπτά μετά, πήρε ψυχολογία για τη συνέχεια και κυριάρχησε στο δεύτερο μέρος, όμως ήταν άστοχη και έμεινε εν τέλει με άδεια χέρια. Δυσκολεύει πια η τετράδα όντας στο -4 και χρειάζεται να συμβούν πολλά στις τέσσερις αγωνιστικές που απομένουν για να τα καταφέρει. Η ψυχολογία της δεν δείχνει καλή εδώ και καιρό και αυτό παίζει αποφασιστικό ρόλο στο αν θα καταφέρει να πραγματοποιήσει την υπέρβαση. Τιμωρημένος ο στόπερ Χάνσεν (24/2).

Ακόμα ένα πάρτι για την Μπραν στο 5-0 κόντρα στη Στιόρνταλς Μπλινκ. Αφεντικό από το πρώτο λεπτό, παραδόξως έμεινε στο μηδέν στο τέλος του πρώτου μέρους, μπήκε όμως με το μαχαίρι στα δόντια στην επανάληψη και καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες την απογοητευμένη αντίπαλό της. Συνεχίζει με πατημένο το γκάζι προς νέα ρεκόρ όσον αφορά τα δεδομένα της κατηγορίας, μετά την 5άρα επί της Στιόρνταλς διαθέτει πλέον την καλύτερη επίθεση στην ιστορία, με τέσσερα ματς να απομένουν μάλιστα. Μεταξύ άλλων, κυνηγάει ακόμα το ρεκόρ λιγότερων ηττών, αλλά και εκείνο των περισσότερων βαθμών. Πάνοπλη.

Έτοιμη να σπάσει κάθε ρεκόρ στην ιστορία της κατηγορίας η Μπραν, βρίσκεται εδώ και καιρό στη δική της στρατόσφαιρα και η άοσμη Μιοντάλεν δείχνει πολύ χαμηλό εμπόδιο με βάση την εικόνα της στη σεζόν. Παίζεται το διπλό με χάντικαπ (-1) στο 1,65 της Stoiximan.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Θα απέχω εδώ, η Μπραν σκοράρει όποτε και όπως θέλει, όμως η Μιοντάλεν παρά την αρνητική σεζόν, διαθέτει αρκετά ποιοτικό ρόστερ, εμπειρία από την πρώτη κατηγορία και λογικά θα χάσει, όχι όμως με 3-4 γκολ στην πλάτη, όπως δηλαδή οι περισσότερες ομάδες της κατηγορίας. Σε κάθε περίπτωση, το Over 2,5 δεν αγγίζει καν το 1,40, οπότε δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθώ περαιτέρω.

Μιοντάλεν

Μπραν

Α' ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 2 - 1 2020 2 - 0 2021 1 - 1