ΜΠΕΤΙΣ - ΣΟΣΙΕΔΑΔ (26/1/21, 22:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΜΠΕΤΙΣ

1 - 1 26-01-21

ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Για τον αγώνα ΜΠΕΤΙΣ-ΣΟΣΙΕΔΑΔ γράφει ο Παναγιώτης Τράγος Ημερομηνία: 02:15 26/01/21

1
2

*Δίχως θεατές.
*Παιχνίδι για τους «16» του κυπέλλου Ισπανίας, με παράταση και πέναλτι αν χρειαστεί.

Ένα ματς που έπρεπε να το χάσει και μάλιστα εύκολα, που το έχανε ως το 85’ τελικά το έφερε ισοπαλία 2-2. Χειρότερη σε όλο το ματς, δέχθηκε δύο γκολ στις αρχές του β’ ημιχρόνου, η Σοσιεδάδ συνέχισε να χάνει ευκαιρίες, ο Πελεγκρίνι πέταξε μέσα Χοακίν και Τέγιο και με δύο γκολ μετά το 85’ γλίτωσε!

«Ο Ρουιμπάλ βελτιώθηκε πολύ, ο Γκουίδο θέλει προσοχή με τις ενοχλήσεις, ο Μπάρτρα χρειάζεται προπονήσεις. Κανείς τους δεν υπολογίζεται για αυτό το ματς. Παίζουμε με τον ίδιο αντίπαλο αλλά το ποδόσφαιρο αλλάζει με μια ενέργεια και ένα ματς επίσης. Δεν υπάρχουν βασικοί και αναπληρωματικοί, έχουμε δώσει τόσα ματς σημαντικά μέσα στον Ιανουάριο. Και το Σάββατο, για παράδειγμα, οι πέντε που μπήκαν αλλαγή μας έδωσαν τον βαθμό σε ένα χαμένο παιχνίδι», είπε ο Πελεγκρίνι.

Συνεχίζουν εκτός ο βασικός γκολκίπερ Μπράβο, ο βασικός στόπερ Μπάρτρα, ο βασικός μέσος Γκουίδο και ο πολύτιμος εξτρέμ Ρουιμπάλ, εκτός αποστολής για ξεκούραση οι εσχάτως βασικοί Μιράντα (αριστερός μπακ), Λορέν (επιθετικός).

Θα γίνουν κάποιες αλλαγές (παίκτες που έχουν παίξει αρκετά πάντως το τελευταίο διάστημα που έχει απουσίες) αλλά η πιθανή ενδεκάδα μοιάζει αρκετά έως πολύ καλή αν και δεν αναμένεται να ξεκινήσει ο Φεκίρ και δύσκολα ο Κανάλες (π.χ.).

Όλα της πάνε στραβά εδώ και πάρα πολύ καιρό (αρχικά με τις πάρα πολλές απουσίες που είχε, μετά με την ανικανότητά της να τελειώσει δικά της ματς), αλλά… βοηθάει και αυτή. Σε ένα ματς που έπαιζε μόνη της και μπορούσε να κερδίσει με μεγάλο σκορ και εύκολα, κατόρθωσε να δεχθεί δύο γκολ στο τέλος (85’, 92’) και να μείνει στο 2-2 με την Μπέτις. «Αυτοκτονία», πολλές μεγάλες χαμένες ευκαιρίες και στο τέλος έκανε και καθυστέρηση μην δεχθεί και τρίτο!

Εφυγε ο στράικερ Γουίλιαν Ζοσέ, απέκτησε τον Κάρλος Φερνάντεθ της Σεβίλλης ως αντικαταστάτη. Μπήκε στην αποστολή μάλιστα για σήμερα. «Δεν είναι για 90 λεπτά αλλά είναι έτοιμος να παίξει. Όταν βρει ρυθμό δεν έχω καμία αμφιβολία ότι θα μας βοηθήσει πάρα πολύ. Εχει παίξει στράικερ, στην άκρη, μεσοεπιθετικός, έχει να μας δώσει λύσεις σε αρκετές θέσεις», είπε ο Ιμανόλ Αλγουαθίλ.

Δεν γυρίζει ο ηγετικός χαφ Νταβίδ Σίλβα, εκτός αποστολής οι παγκίτες Αϊχέν (αρ. μπακ), Ρομπέρτο (χαφ), Μπαουτίστα (επιθετικός).

Όλα δείχνουν σχεδόν βασική ενδεκάδα, με επιστροφή του στόπερ Ελουστόνδο σε αυτήν και ίσως Μερκελάνθ αντί Πόρτου στα εξτρέμ. Αλλά και Ισάκ δίνουν μέσα τα τοπικά ΜΜΕ και Οϊαρθάμπαλ και Μερίνο…

Μπέτις

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ

Σοσιεδάδ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΙΣΠΑΝΙΑΣ 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 0 - 0 2019/2020 - 2020/2021 1 - 1 2021/2022 - 2022/2023 - 2023/2024 -