ΚΟΥΟΠΙΟ - ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ (7/7/20, 18:30) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΚΟΥΟΠΙΟ

1 - 0 07-07-20

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ

Για τον αγώνα ΚΟΥΟΠΙΟ-ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 02:47 07/07/20

1
2

*** Σε όλα τα παιχνίδια επιτρέπονται ως 500 άτομα ανά εξέδρα. Αν σε ένα γήπεδο υπάρχει μία είσοδος, μία εξέδρα, 500 άτομα το ανώτερο. Αν υπάρχουν δύο ξεχωριστές εξέδρες/κτίρια, 1000 άτομα, αν υπάρχουν τρεις, 1500 κ.ο.κ.

Με το καλημέρα έδειξε τα δόντια της και πέρασε από την πρωτεύουσα περίπατο με πολύ καλή εμφάνιση 0-3 την Χέλσινγκφορς. Μάλιστα μπόρεσε και έκανε και συντήρηση δυνάμεων, καθώς προηγήθηκε στο τέταρτο με 0-3! Τα γκολ της οι Ράνχελ (3’), Νίσκανεν (7’), Μπόατενγκ (14’).

“Κάθε ματς είναι δύσκολο, δεν υπάρχει ποτέ εύκολο. Η Ιντερ είναι πολύ καλή ομάδα. Πρέπει να είμαστε αφοσιωμένοι στο ματς από το πρώτο λεπτό, θα παίξουμε μόνο για νίκη από το πρώτο λεπτό” δηλώνει ενοψει του αποψινού αγώνα ο Ερλαντσεν.

Ασχημα μαντάτα και τραυματισμός του Ράνχελ. Ο Βραζιλιάνος στράικερ (8 γκολ πέρσι στη μισή σεζόν) θα απουσιάσει έναν μήνα περίπου και θα φωνάξει παρών ξανά το Αύγουστο. Σοβαρό πλήγμα. Τραυματίστηκε ο μέσος Γίρι (22/1 πέρσι) και χάνει όλη τη σεζόν και ο επιθετικός Μπρούνο Ροντρίγκεζ  για 10-15 μέρες ακόμη.

Καλή εμφάνιση, αλλά άστοχη σε πολλές ευκαιρίες. Κέρδισε 3-1 τη Ροβανιέμι με τέρματα των Μάστονκανγκας (27’), Παανάνεν (81’), Κέτινγκ (88’). είχε πάντως ευκαιρίες πάμπολλες για να έχει καθαρίσει νωρίτερα.

“Εκτιμώ πως θα γίνει ματς με γκολ, με υψηλό ρυθμό και εναλλαγές σε κάθε κομμάτι του αγώνα” τόνισε ο Ριβέιρο και υπογραμμίζει: “Δεν είναι τυχαία μια από τις κορυφαίες ομάδες τηςλίγκας η Κουόπιο, έχει λύσεις σε όλες τις θέσεις, έχει μονάδες που μπορούν να καθορίσουν ένα παιχνίδι και να εκμεταλλευτούν κάθε λάθος του αντίπαλου”.

Αμφίβολος ο νεοαποκτηθείς μέσος Ματίας Ογιάλα. Δεν αναφέρεται άλλο πρόβλημα.

Κουόπιο

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ

Ίντερ Τούρκου

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Α' ΦΙΝΛΑΝΔΙΑΣ 2014 4 - 2 2015 1 - 1, 1 - 1 2016 0 - 2, 2 - 1 2017 2 - 1 2018 5 - 1 2019 2 - 0 2020 1 - 0 2021 1 - 0 2022 2 - 1, 2 - 0 2023 1 - 2