ΦΟΡΤΟΥΝΑ - ΟΣ (27/10/21, 21:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

Για τον αγώνα ΦΟΡΤΟΥΝΑ-ΟΣ γράφει ο Γιώργος Πετρής Ημερομηνία: 12:01 27/10/21

1
2

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Πρώτος γύρος. Μονά ματς. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

Στο πρωτάθλημα πήρε 1-1 στην έδρα της Βίλεμ. Είχε την τύχη με το μέρος της στο πρώτο μέρος, η Βίλεμ με πολλές φάσεις, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Στην επανάληψη η Φορτούνα έκανε σούπερ πρώτο δεκάλεπτο, προηγήθηκε, αλλά δεν μπόρεσε κάτι παραπάνω από το βαθμό.

Εχει ανέβει επίπεδο τα τελευταία χρόνια, ο ερχομός Τούρκων επιχειρηματιών την έφεραν στην Eredivisie και στόχος όχι απλά η παραμονή, αλλά και ένα καλό (για τα δεδομένα της) πλασάρισμα. Πέρυσι εξαιρετική παρουσία, φέτος τα πράγματα είναι αρκετά διαφορετικά και ψάχνεται σε πολλά επίπεδα.

Ενοχλήσεις και πάλι εκτός ο πολύτιμος εξτρέμ Φλέμινγκ (4/0, 33/12) που έλειπε καιρό. Μετράει αντίστροφα ο σημαντικός εξτρέμ Σεμέδο (34/9).

Θα αγωνιστεί με βασικούς.

Η ατυχία για ακόμα μια φορά το τελευταίο διάστημα χτύπησε την πόρτα της ΟΣ. Ηττα με 2-1 στην έδρα των νέων της Ουτρέχτης σε ένα ματς που δικαιούταν σίγουρα την ισοπαλία, στις καθυστερήσεις της ακυρώθηκε γκολ ως οφσάιντ. Συμπλήρωσε 5 σερί ήττες, αλλά έχει βγάλει πολύ δύσκολο πρόγραμμα, ενώ μπορούσε να πάρει αποτελέσματα.

Πολύ μικρό μέγεθος, χωρίς ουσιαστικούς στόχους, που τα τελευταία χρόνια έχει πέσει δυναμικότητα και δεν μπορεί να κάνει κάτι το ιδιαίτερο στη δεύτερη κατηγορία.

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Φορτούνα

ΟΣ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 - 2020/2021 - 2021/2022 3 - 0 2022/2023 -